Wracamy wkrótce...

Niedziela, 27 lipca 2014 (14:20), aktualizacja: 27.07.2014 (14:23)

Gostyńska w przebudowie

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Okres wakacyjny to czas remontów dróg w regionie. Rozpoczęła się modernizacja ulicy Gostyńskiej oraz Powstańców Wielkopolskich. Póki co nie przewiduje się większych utrudnień dla kierowców.
Stan ulicy Gostyńskiej od dawna nie był najlepszy. Kierowcy narzekali przede wszystkim na znajdujące się poniżej warstwy asfaltu studzienki kanalizacyjne. W złym stanie był także chodnik. Teraz jedna z kluczowych ulic Śremu zostanie wyremontowana.

Prace już się rozpoczęły. Na wysokości ulicy Wiejskiej rozebrany został chodnik. Z kolei na ul.Powstańców Wielkopolskich w pobliżu skrzyżowania z ul. Szeroką oraz w rejonie dworca PKS pracują pracownicy PWiK, którzy sprawdzają i modernizują instalacje wodociągową i kanalizacyjną, tak by później nie trzeba było naruszać nowej nawierzchni.

Jak zapewnia śremski Magistrat - na obecnym etapie prac nie przewiduje się większych utrudnień dla kierowców. Piesi natomiast zmuszeni są do korzystania z chodnika tylko po jednej stronie szosa.

Ulica Gostyńska i Powstańców Wielkopolskich zostaną przebudowane za kwotę przekraczającą 4 miliony złotych. Inwestycje realizuje firma Colas Polska.
Komentarze (2)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ ul
Szkoda, że tych drzew już nie ma. Komu one przeszkadzały? Na marginesie, czy ktoś może wytłumaczyć dlaczego tak niszczy się zieleń i drzewa w Śremie?
29.01.2016 15:20

~ Kogutek
Wkońcu za te studzienki sie ktoś weźmie , piszcie do Wojewody o droge na Psarski
27.07.2014 20:38
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: