Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 28 lipca 2014 (12:18), aktualizacja: 28.07.2014 (12:19)

Trwa remont Chłapowskiego. Mniej miejsc parkingowych

Drogowcy zamknęli część parkingów wzdłuż remontowanej ulicy / fot. Patryk Kubski
Drogowcy zamknęli część parkingów wzdłuż remontowanej ulicy / fot. Patryk Kubski
Kończy się pierwszy miesiąc prac drogowych na ulicy Chłapowskiego. Od kilku dni wykonawca modernizuje parkingi, co wiąże się z utrudnieniami dla kierowców.
Obecnie największe utrudnienia czekają na kierowców na fragmencie ulicy Chłapowskiego od Spółdzielni Mieszkaniowej do tymczasowego targowiska. Tam wymieniane są krawężniki przez co jezdna jest nieznacznie zwężona. Jednocześnie trwa budowa parkingów i zatok autobusowych. Postój taksówek, który znajdował się wzdłuż budynku "Relax" został przeniesiony nieopodal, na ulicy 1 Maja.

Najbliższe dwa tygodnie upłyną pod znakiem utrudnień dla kierowców, którzy parkują swoje cztery kółka wzdłuż remontowanej szosy. Do końca lipca z użytku wyłączony będzie parking pomiędzy ul. B. Komorowskiego a ul. Grota Roweckiego (po stronie przychodni "Salus"). Od dzisiaj do 4 sierpnia to samo stanie się z miejscami postojowymi po drugiej stronie drogi. Z kolei parkingi od Galerii Stary Targ do skrzyżowania z ulicą Kilińskiego zostaną zamknięte od 04 do 11 sierpnia.

- Przebudowa ulicy Chłapowskiego przewidywana jest na miesiące lipiec i sierpień. Jako generalny wykonawca robót firma COLAS Polska prosi mieszkańców o wyrozumiałość i przeprasza za utrudnienia. Szczególna prośba skierowana jest do właścicieli aut korzystających z parkingów przy ul. Chłapowskiego o stosowanie się do zaleceń wykonawcy robót i nie parkowanie w miejscach aktualnie przebudowywanych - mówił Przemysław Danyluk, kierownik budowy.

Modernizacja ulicy Chłapowskiego ma kosztował ponad 1,7 mln złotych. Głównym wykonawcą jest firma COLAS Polska. Projekt otrzymał dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Swoją część dołoży również Gmina Śrem.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: