Wracamy wkrótce...

Niedziela, 03 sierpnia 2014 (18:47), aktualizacja: 03.08.2014 (18:54)

Kilka interwencji po burzach

Powalone na garaż drzewo w Dąbrowie /fot. OSP Niesłabin
Powalone na garaż drzewo w Dąbrowie /fot. OSP Niesłabin
W niedzielne popołudnie strażacy interweniowali już kilkukrotnie. Zgłoszenia dotyczyły głównie skutków burz, które przetoczyły się nad regionem.
Około 15:30 dyżurny Straży Pożarnej został zaalarmowany o płonącym ściernisku w miejscowości Lubiatowo. W ciągu kilkudziesięciu minut sytuację opanowały dwa zastępy OSP Dolsk oraz zastęp JRG Śrem. Rozprzestrzenianie ognia powstrzymali także miejscowi rolnicy orząc pas dookoła pożaru. Chwilę później strażacy zawodowi ze Śremu usuwali powalone drzewo na trasie Mechlin - Dąbrowa.

Kiedy działania w Lubiatowie dobiegały końca wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu po uderzeniu pioruna w pobliżu Błociszewa. Silne podmuchy wiatru mogły doprowadzić do szybkiego rozprzestrzeniania się ognia, dlatego na miejsce skierowano 5 zastępów Straży Pożarnej. Na szczęście strażakom z pomocą przyszła ulewa, która ograniczyła płomienie.

Następne interwencje dotyczyły powalonego drzewa w Żabnie, a także drzewa przewróconego na garaż w Dąbrowie.
Komentarze (2)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ io io tit tit :)
kita rura
03.08.2014 19:18

~ Obserwator...
Oj, nasi dzieli strażacy mieli dziś pełne ręce roboty. :)
03.08.2014 19:03
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: