Wracamy wkrótce...

Środa, 20 sierpnia 2014 (14:50)

Gmina dokłada do bezpieczeństwa

fot. Policja
fot. Policja
25 tysięcy złotych kosztują dodatkowe wakacyjne patrole policji, w czasie których mundurowi wystawili już blisko 200 mandatów na łączną kwotę 22,5 tysiąca złotych.
Od połowy czerwca miejsca uczęszczane przez śremian są patrolowane przez dodatkowych funkcjonariuszy. W sumie do 17 sierpnia skierowano do służby dodatkowe 42 patrole, które były możliwe dzięki pomocy finansowej gminy Śrem. Do budżetu wielkopolskiej policji popłynęło z gminnej kasy 25 tysięcy złotych. Do tej pory policjanci wystawili blisko 200 mandatów karnych na łączną kwotę 22,5 tysiąca złotych.

- 131 nałożonych mandatów, to tzw. mandaty porządkowe, a tu najwięcej, bo 68 mandatów policjanci nałożyli w związku z ujawnieniem wykroczenia jakim jest spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym, 26 mandatów nałożyli za używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym, 17 za zakłócanie spokoju i porządku publicznego, 13 za zaśmiecanie miejsc publicznych, 6 za publiczne dopuszczenie się tzw. nieobyczajnego wybryku /tu: załatwianie potrzeb fizjologicznych w miejscach publicznych/ i 1 mandat nałożyli w związku z ujawnieniem wykroczenia dot. niezachowania zasad ostrożności przy trzymaniu psa. Pozostałe, 55 mandatów funkcjonariusze nałożyli w związku z ujawnieniem wykroczeń w ruchu drogowym
- informuje nadkom. Ewa Kasińska ze śremskiej policji.

Dodatkowe patrole będą funkcjonowały do końca wakacji.
Komentarze (5)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ subyello
Brawo, mieszkam obok parku i non stop było słychać kolejne osoby które pija w parku, sikają, rzucają puszki/butelki, wyrzucają pety na ziemie itd. Jak chcą chlać i przerabiać park na śmietnisko to niech robią to u siebie w domu. Brawo policja i burmistrz!!!
26.08.2014 17:10

~ ze sremu
Widac ze to sie jednak oplaca, wydadza 25tys, mandaty na 22,5tys i do konca wakacji jeszcze na tym zarobia - to jest biznes. A z bezpieczenstwem to ma niewiele wspólnego, liczy sie kasa. Ciekawe, że sie nie zlikwiduja pseudo komisu na Grunwaldzkiej, który zajmuje połowe miejsc parkingowych a potem lament, że brakuje miejsc parkingowych
26.08.2014 08:53

~ policjant
Proszę o usunięcie obraźliwych wpisów i zablokowanie kolejnych. Panie administratorze kontroluje Pan czasami internet? Nie wystarczy umieścić artykuł i koniec.
22.08.2014 13:57

~ śremianin
~bub, jak chcesz pić w parku, sikać pod drzewem i przeklinać, to sobie załóż swój własny park. Porządni mieszkańcy Śremu chcą spokoju. Brawo dla Policji i Burmistrza.
21.08.2014 06:36

~ bub
Do bezpieczeństwa? Pijaczki na ławce w parku czy sikające pod drzewo, do tego osoby używające słów niecenzuralnych itp. Wystawianie im na siłę mandatów to jest poprawa bezpieczeństwa? Wstyd si tym w ogóle chwalić!!! Żenujące! Jak widać do bezpieczeństwa te patrole się nie przyczyniają, za to do bicia kasy - czepiając się drobiazgów które jakiś idiota wprowadził do naszego prawa - owszem
20.08.2014 16:19
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: