Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 25 sierpnia 2014 (18:43), aktualizacja: 25.08.2014 (19:31)

Olej na drodze. Ogromne korki

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
W poniedziałek przez kilka godzin strażacy usuwali plamę oleju na ulicy Gostyńskiej. Odcinek ulicy od obwodnicy do ul. Staszica był zablokowany. W mieście i na obwodnicy zaczęły się tworzyć korki, a sytuację pogorszył jeszcze wypadek.
Około 14:30 straż pożarną w Śremie zaalarmowano o rozlanym oleju na ulicy Gostyńskiej. Na miejscu okazało się, że na jezdnię mogło wyciec nawet kilkadziesiąt litrów oleju z uszkodzonego traktora. Na czas działań konieczne było wyłączenie odcinka ulicy od obwodnicy do skrzyżowania z ulicą Staszica.

Zablokowanie wjazdu do Śremu od strony Dolska spowodowało duże korki w okolicy.  Sytuację pogorszył jeszcze wypadek, do którego doszło chwilę później na obwodnicy na wysokości Wójtostwa. Tam konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego. Kierowcy jadący do Śremu musieli korzystać z objazdu szutrową drogą przez Grzymysław. Ze względu na stan tej drogi oraz układany asfalt na skrzyżowaniu ulic Staszica i Chłapowskiego ruch przez wioskę Grzymysław odbywał się w ślimaczym tempie.

Plama oleju była na tyle rozległa, że do akcji włączono kolejne zastępy, łącznie w akcji udział brały 3 zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Śremu oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Pyszącej, Niesłabina, Wyrzeki i Chrząstowa. Przy pomocy neutralizatora, sorbentu oraz wody usunięto plamę po blisko 4 godzinach działań. W tym czasie ruch na pobliskich skrzyżowaniach zabezpieczali policjanci, strażnicy miejscy i strażacy.
Komentarze (5)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ co nie?
Mogliby zrobić droge tylko tam nie mieszka żaden przd*pas burmistrza... (jeszcze bo niedługo podobno ma tam zamieszkać w stodole sremski deweloper- pewnie niedługo pieniądze na droge się znajdą ;) )
27.08.2014 11:40

~ clitoris do Mójkrajtakipiekny
wszędzie na świecie, gdzie stosowane jest prawo, od osób winnych zaniechań albo zaniedbań, bo nie mówię o celowym zanieczyszczeniu drogi, egzekwowana jest odpowiedzialność, w tym majątkowa. Jest to też element kultury, w tym przypadku prawnej.
26.08.2014 08:23

~ domi
I znowu objazd przez Grzymysław ale drogi to tam zrobić nie chcą -,-
25.08.2014 23:18

~ Mójkrajtakipiękny
Polaczki już tylko o karaniu. Byle by gorzej wiodło się drugiemu :)
25.08.2014 21:57

~ clitoris
a co z przyczyną zanieczyszczenia czyli wyciekiem z tego rzeczonego ciągnika, są z tego jakieś konsekwencje, mandat czy coś innego?
25.08.2014 20:39
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: