Wracamy wkrótce...

Środa, 27 sierpnia 2014 (20:06), aktualizacja: 27.08.2014 (23:02)

Wypadek na jeziorze. Dwóch mężczyzn w wodzie

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Podmuch wiatru przewrócił jacht na Jeziorze Grzymisławskim w środowe popołudnie. Dwóch mężczyzn wpadło do wody. Jeden z nich dopłynął do brzegu, drugiego uratowała osoba będąca świadkiem zdarzenia i strażacy.
Mężczyźni widząc pogarszającą się pogodę zdecydowali się wracać do przystani. Niestety, podmuch wiatru przewrócił ich jacht na środku jeziora pomiędzy miejscowościami Gawrony a Międzychód. Jeden z nich dopłynął do brzegu o własnych siłach. Drugiemu na pomoc ruszył mężczyzna będący ratownikiem, który pracował tuż obok na polu. Jednocześnie zaalarmowano straż pożarną.

Człowiek, który dopłynął do żeglarza pomógł mu utrzymać się na powierzchni trzymając się kadłuba. Po kilkudziesięciu minutach obu z jeziora wyciągnęli strażacy. Starszy mężczyzna, który żeglował jachtem karetką pogotowia trafił do szpitala.

Później strażacy razem z członkami śremskiego klubu żeglarskiego Odlewnik doholowali jacht do brzegu i postawili go. Cała akcja trwała ponad dwie godziny. Udział w niej wzięły zastępy straży pożarnej ze Śremu i Pyszącej, karetka pogotowia, policja oraz żeglarze klubu Odlewnik.
Komentarze (2)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ on
przecież jest mowa o dwóch mężczyznach jednym starszym! jacy rodzice? żenada
28.08.2014 15:59

~ `
Ciekawe gdzie byli rodzice!
28.08.2014 09:30
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: