Wracamy wkrótce...

Sobota, 30 sierpnia 2014 (14:06), aktualizacja: 30.08.2014 (18:40)

Drogowa kumulacja

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Od Dolska po Śrem trwają drogowe inwestycje. Największa z nich - przebudowa ulic Gostyńskiej i Powstańców Wielkopolskich - zakończy się dopiero jesienią.
W lipcu rozpoczęły się największe remonty dróg w Śremie. Należąca do powiatu ulica Chłapowskiego jest już na ukończeniu, a na gminnej ulicy Gostyńskiej prace cały czas trwają. Docierają do nas głosy, że ta ostatnia inwestycja jest realizowana zbyt wolno. Przetarg na prace wygrała firma Colas, która w tym samym czasie realizuje główną arterię Jezioran. Tam termin kończy się w połowie września, a w przypadku inwestycji gminnej - do końca listopada.

Ulica Gostyńska i Powstańców Wielkopolskich zostaną przebudowane za kwotę przekraczającą 4 miliony złotych. Inwestycje realizuje firma Colas Polska. Co się zmieni na jednej z głównych ulic Śremu? Powstaną ścieżki rowerowe i chodniki po obu stronach jezdni, nowe oświetlenie uliczne oraz inteligentna sygnalizacja świetlna. W sumie wzdłuż całej drogi, sygnalizacja stanie w 8 miejscach.
Komentarze (4)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Pytam się
A czy przypadkiem ta inteligentna sygnalizacja świetlna nie działa w systemie SCATS?
31.08.2014 18:33

~ juzwa
kiedy będzie budowana ul. Franciszkańska i Parkowa w Śremie? wypadałoby choćby patrząc jak goście taplali sie po dzisiejszych opadach na dożynkach.
31.08.2014 17:13

~ Cieszy oko
Ścieżka rowerowa ma być po obu stronach? Świetnie. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości jak będzie przebudowywana al. Solidarności to też powstaną ścieżki rowerowe. Chociaż wątpie bo to droga wojewódzka i ZDW musiałby się zgodzić na przebudowę
31.08.2014 14:31

~ gość
i w końcu pod biedronką na ulicy nie będą stały samochody. tam to koszmar czasem wyjeżdżać ech... szkoda ze parkujący nie myślą nad tym, ze innym utrudniają
30.08.2014 16:37
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: