Wracamy wkrótce...

Środa, 10 września 2014 (14:29)

Pijany, bez prawa jazdy jeździł po Śremie

fot. archiwum
fot. archiwum
2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, którego policjanci zatrzymali do kontroli. Nie dość, że jechał na podwójnym gazie, to nigdy nie miał prawa jazdy.
Było wczesne niedzielne popołudnie. Ulicami miasta jeździł pijany 34-letni mężczyzna, który w dodatku nigdy nie zdał egzaminu na prawo jazdy. Być może zatrzymanie jadącego na podwójnym gazie dolszczanina uratowało czyjeś zdrowie lub życie.

- Policjant drogówki w Śremie zatrzymał do kontroli drogowej BMW, którym kierował 34-letni mieszkaniec gminy Dolsk. Mężczyzna był w stanie nietrzeźwości - miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie miał też uprawnień do kierowania - informuje rzecznik śremskiej policji nadkom. Ewa Kasińska.

Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem.
Komentarze (7)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Michał
Jeżeli facet miał 2,5 promila to znaczy, ze musiał pić na umór. Żaden zdrowy facet (chory też nie) po 1,2,3, a nawet 4 piwach nie ma 2,5 promila. Gościu musiał wypić duszkiem przynajmniej 0,5L czystej wódki. Pokażcie mi kogoś normalnego, kto tyle wychleje i siada za kółko. Normalny człowiek po setce wódki czuje się już lekko dziabnięty. Po ćwiartce większość już ma powoli dość. Po pół litra zdecydowana większość już szuka kibla i to tzw. CHODEM TANECZNYM. Dlatego też uważam, że w takim przypadku nie powinno być w ogóle rozprawy sądowej. Powinna policja mieć ustawowo możliwość zabrania PJ już dożywotnio, bez żadnej rozprawy.
16.09.2014 08:28

~ Komornik
Ciekawy jestem jak byście prawili na temat konfiskaty pojazdu, gdybyście pożyczyli koledze auto na dojazd do pracy (jego w warsztacie), a on by sobie strzelił lufę w robocie i w drodze powrotnej by go złapali w waszym aucie.
16.09.2014 08:22

~ baseball
sugerowałbym karać w sposób starożytnych rzymian. kastracja dwoma kamieniami
10.09.2014 21:07

~ obywate>>>.
W borgowie też jezdzi gościu bez uprawnień fordem i mu się udaje po co się uczyć , drugi golfem stale na banii narąbany ma się to szczescie , a policja gdzie jest ...
10.09.2014 20:25

~ jarema
konfiskata odpada bo samochód nie zawsze jest własnością sprawcy nadto może to być pojazd warty zbyt mało, grzywna np. w widełkach od 10.000 do 50000 zł.
10.09.2014 19:21

~ szerszeń
A czy konfiskata pojazdu, to nie uderzenie po kieszeni?? i do tego bezwzględnie publikacja danych osobowych, bym mógł wiedzieć przed kim mam chronić swoich najbliższych i na kogo zwracać uwagę i bacznie się przyglądać , czy nie próbuje kolejny raz pijany wsiadać do auta. Ponad to pijanemu nikt nie pożyczy auta jak będzie miał świadomość, że może mu go skonfiskują. Poza tym karał bym jeszcze wspólnych kolesi od biesiady jeżeli po takowej jeden z uczestników odjeżdża autem a pozostali nie reagują.
10.09.2014 16:37

~ juzefwirski
moja propozycja - wysokie kary grzywny nie więzienie nie konfiskata pojazdu, nic tak nie boli jak uderzenie po kieszeni w zakresie sprawców takich czynów.
10.09.2014 14:59
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: