Wracamy wkrótce...

Wtorek, 30 września 2014 (11:58)

Kabinówki ścigały się na jeziorze

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
Miniony weekend przyniósł kolejne regaty na Jeziorze Grzymisławskim. W sobotnie przedpołudnie z przystani "Odlewnika" wypłynęło 12 jachtów.
Każde kolejne regaty na wodach Jeziora Grzymisławskiego przybliżają śremskich żeglarzy do końca sezonu. Przed nimi ostatnie już w tym roku zawody - O Błękitną Wstęgę Jeziora Grzymisławskiego. Jedne z najważniejszych regat odbędą się w sobotę, 11 października.

Z kolei w minioną sobotę na Jeziorze Grzymisławskim rywalizowało 12 jachtów kabinowych. Niestety wskutek zderzenia, jeden z nich w ogóle nie wystartował w wyścigu. Regaty odbyły się według formuły przeliczeniowej. Co to oznacza? Ma ona wyeliminować z oceny wyniku wpływ jachtu, czyli tak, aby ostateczny wynik regat oceniał wyłącznie poziom umiejętności startującej załogi.

W klasyfikacji końcowej najlepsza okazała się załoga Markusa - Anna i Marek Mikołajczak. Drugą pozycję wywalczyła załoga Stony - Hanna i Jacek Wencka. Na trzeciej pozycji znalazła się Sagitta - Iwona i Piotr Klepaccy.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: