Wracamy wkrótce...

Czwartek, 16 października 2014 (23:24), aktualizacja: 16.10.2014 (23:24)

Handlował tytoniem. Po dwóch latach znów wpadł!

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
Ponad 160 kilogramów lewego tytoniu znaleźli śremscy policjanci. Na trop przestępczego procederu mundurowi wpadli podczas kontroli drogowej. Mężczyzna został już wcześniej oskarżony o handel nielegalnym tytoniem.
Ponad 160 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy, wagi, woreczki strunowe i specjalną maszynę do cięcia tytoniu - to wszystko znaleźli policjanci w dziupli w jednej z wiosek gminy Dolsk. Mundurowi wpadli na trop w czasie kontroli drogowej w Śremie. 59-latek miał w aucie 4 kg "lewego" tytoniu. Co ciekawe, mężczyzna był już bohaterem podobnej sprawy dokładnie 2 lata temu.

- Na trop mężczyzny wpadli policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. 57-latek został zatrzymany podczas sprzedaży 2 kg tytoniu kobiecie na jednej z posesji w Mchach. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli kolejnych 10 kilogramów suszu. Podczas przeszukania miejsca, w którym mieszkał podejrzany mężczyzna, śledczy znaleźli 56 worków tytoniu bez akcyzy o łącznej wadze 28 kilogramów -
pisaliśmy w artykule przed dwoma laty.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyźnie grozi grzywna lub 3 lata więzienia. Być może tym razem mężczyzna zostanie surowiej ukarany.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: