Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 27 października 2014 (23:42), aktualizacja: 27.10.2014 (23:54)

Górale zagrali w Dolsku

Góralskimi rytmami dolszczanie uczcili tegoroczny Dzień Papieski. Na scenie Katolickiego Domu Kultury zagrał zespół Góralska Hora
 Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony był w Dolsku „na góralską nutę”. W minioną niedzielę, tj. 26 października 2014r. w Katolickim Domu Kultury rozbrzmiały dźwięki cymbał węgierskich, skrzypiec i kontrabasu w wykonaniu Folk Kapeli Góralska Hora. Muzycy, którzy przybyli z różnych część Karpat zaprezentowali publiczności utwory z pielgrzymek papieża św. Jana Pawła II do Polski oraz piosenki o Góralskiej Gaździnie Najświętszej Maryi Pannie.
Dolszczanie, którzy wypełniali salę po brzegi z wielkim entuzjazmem przyjęli zarówno muzyków jak i to, co prezentowali. Po ponad godzinnej dawce góralskich rytmów i licznych bisach koncert zakończył się gromki brawami i błogosławieństwem księdza proboszcza Tomasza Bulińskiego.
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ zane
nic ciekawego się nie dzieje oprócz info o fajnym wystepie górali?
30.10.2014 11:21
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: