Wracamy wkrótce...

Czwartek, 30 października 2014 (17:39)

Rusza akcja Znicz. Jakie utrudnienia wokół cmentarzy?

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
Ostatni tydzień to okres wzmożonego ruchu na drogach, szczególnie wokół cmentarzy. W piątek rusza policyjna akcja "Znicz 2014".
Przełom października i listopada jest czasem wzmożonego ruchu na drogach. Jutro policja rozpocznie coroczną akcję „Znicz”. Na drogach, również w regionie, pojawi się więcej policyjnych patroli. Wokół śremskich nekropolii drogowcy nie planują nowych zmian. Służby stawiają na stare i sprawdzone rozwiązania. Jak co roku zamknięta będzie ulica Cmentarna, a ulica Fabryczna i Marciniaka staną się jednokierunkowe. Z kolei w okolicy cmentarza komunalnego obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania po obu stronach jezdni. Ruch będzie zamknięty na odcinku od wjazdu na parking do bramy nekropolii.

1 listopada warto skorzystać z komunikacji miejskiej. Ta w sobotę będzie działać jak w niedziele i święta, ale urzędnicy uruchomili 3 dodatkowe autobusy dojeżdżające do cmentarza.
  • odjazdy na Cmentarz Komunalny w cyklu wahadłowym w godzinach od ok. 9:30 do 13:30
  • powroty z Cmentarza Komunalnego w cyklu wahadłowym  w godzinach od ok. 10:00 do 16:00 (z przerwą w czasie trwania mszy świętej)
Czas trwania cyklu ok. 30 minut. W piątek również zostanie uruchomiony dodatkowy autobus dowożący pasażerów na Cmentarz Komunalny:
  • odjazdy z ul. Piłsudskiego o godz.: 9:00, 10:30, 12:00, 13:30,  15:00 i 16:30.
  • powroty z Cmentarza o godz.: 9:30, 11:00, 12:30, 14:00,  15:30 i 17:00.
Trasa kursów przebiegać będzie w następujący sposób:
Piłsudskiego→ Mickiewicza I → Mickiewicza II → Mickiewicza III → Gostyńska → Staszica II → Staszica I → Chłapowskiego II → Chłapowskiego I → Kilińskiego III → Aleja Solidarności → Grottgera → Cmentarz Helenki.

W dniu Wszystkich Świętych, msza zarówno na cmentarzu parafialnym, jak i komunalnym została zaplanowana na godzinę 14, przy kościele farnym o 16:30. Po nich odbędą się procesje żałobne. Tego samego dnia o 20 na cmentarzy przy jednostce wojskowej odprawiony zostanie różaniec.

Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ obserwator
Dzięki za informację .Może zacznijmy kupować tradycyjne znicze tzn. odkryte , będzie mniej czuć chemię i nie będziemy się truć .Gdy na cmentarzu zapalą się wszystkie znicze to nie można oddychać .
30.10.2014 21:32
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: