Wracamy wkrótce...

Wtorek, 25 listopada 2014 (00:24)

Odbiorą gabaryty na mikołajki

fot. archiwum
fot. archiwum
Przypominamy, że w grudniu przypada drugi termin odbioru odpadów wielkogabarytowych z terenu gminy Śrem.
Po wejściu w życie nowej "ustawy śmieciowej" w pierwszy piątek marca i grudnia gmina odbiera od mieszkańców odpady wielkogabarytowe. W tym roku ten termin przypada tuż przed mikołajkami, 5 grudnia. Tego dnia właściciele nieruchomości zobowiązani są wystawić odpady wielkogabarytowe przed bramę lub ogrodzenie nieruchomości do godz. 7:00. W przypadku mieszkańców blokowisk, gabaryty będą usuwane spod kontenerów.

Stare meble, lodówki czy pralki wyrzucone przez mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej są wywożone przez PGK dwa razy w tygodniu. W ciągu roku Spółdzielcy ponoszą w ten sposób koszty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Od nowego roku się to zmieni. Po wielu uwagach SM i radnych PiS, gmina rozpisując nowy przetarg, zastrzegła odbiór odpadów wielkogabarytowych w każdy wtorek i piątek tygodnia.

Dodajmy, że odpady wielkogabarytowe można także dostarczyć indywidualnie do Punktu Gromadzenia Odpadów Problemowych w Międzygminnym Składowisku Odpadów Komunalnych w Mateuszewie:
  • w środy w godzinach 12.00 – 19.00
  • w soboty w godzinach 7.00 – 12.00
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ gość ...
Tak tylko na posesji podwórze matuszewskiego 12 pełno gratów starych tapczanów kompletny brak zainteresowania z strony administracji wstyt .>>>
05.12.2014 18:06
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: