Wracamy wkrótce...

Piątek, 19 grudnia 2014 (13:54), aktualizacja: 19.12.2014 (14:41)

Święta bez śniegu

fot. archiwum
fot. archiwum
Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla osób lubiących białe święta. Wszystko wskazuje na to, że będą to już czwarte z rzędu święta Bożego Narodzenia bez białego puchu za oknem.
W najbliższych dniach czeka nas dynamiczna i zmienna pogoda. Objawi się to wysokimi jak na grudzień temperaturami i silnym wiatrem. Dzisiaj zdecydowanie jeden z najcieplejszych dni - na termometrach obecnie aż 13 stopni Celsjusza.

W sobotę przez cały dzień spodziewamy się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Cały dzień upłynie pod znakiem porywistego wiatru, który w trakcie opadów może dodatkowo przybierać na sile.

Nowy tydzień rozpocznie się również wietrznie. W poniedziałek i wtorek prędkość wiatru może osiągać do 90 km/h. Dodatkowo aurę pogorszą ciągłe opady deszczu. Spodziewane sumy opadów do wtorku to 20-30 mm, co jak na tą porę roku jest sporą wartością.
 
Według najnowszych prognoz Wigilia będzie deszczowa, a temperatura wyniesie około 7 stopni. Nadal spodziewane są silne porywy wiatru.

W pierwszy dzień świąt ochłodzenie - na termometrach około 3 stopni Celsjusza. Pojawi się deszcz i deszcz ze śniegiem. W nocy możliwe słabe opady śniegu, a słupki rtęci oscylować będą wokół zera. Drugi dzień Świąt z temperaturą około zera stopni oraz umiarkowanym zachmurzeniem. 

Warto wspomnieć, że śnieg podczas świąt ostatni raz leżał 4 lata temu -  w 2010 roku w Wigilię ziemię przykrywało około 20 cm śniegu.
 
Ze względu na dynamikę sytuacji meteorologicznej prognozy mogą ulec jeszcze zmianie. Z uwagi na silny i porywisty wiatr w najbliższych dniach zalecamy śledzenie ostrzeżeń meteorologicznych.
Komentarze (4)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ do Michał
przecież zima jest mniej wypadków na drogach bo z natury jeździ się wolniej, śniegi były dawniej okrutne, pamiętam lata 70-te i zjeżdżanie z górek (dzisiejsze targowisko przy Grunwaldzkiej i Parku Odlewnika),
20.12.2014 16:41

~31.1.216.246~
Ja pier......le ile dni jeszcze bedzie k........ wiać bo mnie ........... jasny zaraz strzeli. Jak była ta aleksandra cała to tak nie wiało praktycznie nie wiało wcale, więc mi się wydaje że ona dopiero teraz nadeszła. Współczuję tym dzieciakom.
20.12.2014 14:29

~ Michał
Całe szczęście! Po pierwsze polskie służby drogowe nie są przygotowane na żadną zimę ze śniegiem. Po drugie mroźna zima to duże wydatki na ogrzewanie. Po trzecie - tak wam spieszno do wypadków na drogach?
20.12.2014 10:48

~ Zong
wielka szkoda !!!! dzieci nic z dawnego czaru świąt nie widzą
19.12.2014 19:55
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: