Wracamy wkrótce...

Niedziela, 22 marca 2015 (14:26), aktualizacja: 22.03.2015 (18:53)

Plaga podpaleń? Płoną trawy nad Wartą

fot. internauta Adrian Gadomski
fot. internauta Adrian Gadomski
Już kilkanaście razy od początku roku straż pożarna interweniowała w związku z pożarami traw. W ostatnich dniach strażacy kilkukrotnie gasili płonące zarośla i trawy nad Wartą.
Sucha i słoneczna pogoda sprzyja pożarom. Wystarczy mała iskra, by doszło do zapłonu. Płonące trawy mogą okazać się bardzo niebezpieczne.

W środę strażacy ze Śremu i Pyszącej dwukrotnie wyjeżdżali do pożaru zarośli nad Wartą pomiędzy Promenadą w Śremie a mostem na obwodnicy. Dzień później płomienie objęły trawy w miejscowości Grzybno. Z kolei w sobotę przez 1,5 godziny trzy zastępy straży pożarnej zmagały się z płonącymi zaroślami i drzewami nad Wartą w Kawczu. Ogień zniszczył teren o powierzchni 2 hektarów.

Tego samego dnia wieczorem dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Śremie został zaalarmowany o płomieniach widocznych nad rzeką Wartą w pobliżu miejscowości Łężek. Z ogniem przez 3 godziny walczyli Ochotnicy z Pyszącej, Chrząstowa i Książa Wielkopolskiego. Silny wiatr utrudniał akcję i przyspieszał rozprzestrzenianie pożaru, który w sumie strawił około 2 hektarów nadwarciańskich zarośli. W niedzielę krótko po południu strażaków wezwano do miejscowości Psarskie. Tam gaszenie traw w pobliżu ulicy Sikorskiego trwało około godziny.

Apelujemy o rozsądek i niewypalanie traw. Niedopałek wyrzucony z samochodu, może spowodować pożar, który może zagrozić budynkom, a nawet ludzkiemu życiu. Wypalanie traw jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: