Wracamy wkrótce...

Niedziela, 22 listopada 2015 (22:20), aktualizacja: 22.11.2015 (22:33)

Muzyka zmarłych artystów zabrzmiała w ZSO

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Kolejne Śremskie Zaduszki Muzyczne w Zespole Szkół Ogólnokształcących dobiegły końca. Przez 5 dni niepowtarzalnych i wyjątkowych koncertów wysłuchało około 1000 osób.
Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku przygotowane 1000 wejściówek rozeszło się w ciągu kilku godzin i wiele zainteresowanych osób nie miało możliwości uczestnictwa w koncertach. Imprezę swoim patronatem objęło Starostwo Powiatowe. Podobnie jak rok temu organizatorzy przygotowali pięć koncertów, które odbywały się od środy, każdego dnia o godzinie 17. 

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących, absolwenci, a także uczniowie innych szkół, łącznie ponad 70 osób, muzyką i śpiewem przez 5 dni wspominali zmarłych muzyków. W auli przy ul. Poznańskiej zabrzmiały utwory m.in. Anny Jantar, Anny German, Marka Jackowskiego, Agnieszki Osieckiej, Violetty Villas, Ludwiga van Beethovena, Johna Lennona, Whitney Houston, Barrego Whitea czy Amy Winehouse.

Pomysłodawcą i organizatorem Zaduszek Muzycznych jest katecheta Janusz Skotarczak. Jak sam mówi - zaczęło się 9 lat temu od wspominania zmarłych muzyków na lekcjach i słuchania ich utworów. Później zoorganizowano koncert zaduszkowy, w następnym roku kolejny i tak impreza systematycznie rozrastała się, aż stała się jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w naszym mieście.

Katecheta zawsze podkreśla, że podczas Zaduszek nie chodzi tylko o muzykę. Może być ona także formą modlitwy za zmarłych artystów oraz wzniesienia swych myśli ku Bogu. Każdego dnia na zakończenie młodzi muzycy kierowali słowa podziękowania za poświęcony czas i niezwykłą lekcję religii pod adresem katechety, a cała aula rozbrzmiewała głośnym "Sto lat".

Rok 2014: Zaduszki Muzyczne po raz ósmy
Rok 2013: Uczniowie wspominali zmarłych muzyków
Rok 2012: Wspominali zmarłych muzyków
Rok 2011: Przez trzy dni wspominali zmarłych artystów
Rok 2009: Muzyką uczcili pamięć zmarłych
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Ewa
Jak co roku cudowna uczta dla ducha. Wielkie dzięki
23.11.2015 15:14
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: