Strona główna nawigacja Wiadomości nawigacja Na polskich drogach jest bezpieczniej

Wtorek, 19 stycznia 2016 (13:59)

Na polskich drogach jest bezpieczniej

fot. archiwum
fot. archiwum
Najnowsze policyjne dane pokazują, że liczba niebezpiecznych zdarzeń drogowych systematycznie się zmniejsza. Jak wyglądają statystyki w ruchu drogowym za rok 2015 w porównaniu z poprzednimi latami? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl
Widoczna poprawa
Jak wynika z policyjnych danych, w minionym roku w 32 701 wypadkach zginęły 2 904 osoby, a 39 457 zostało rannych. Odnotowano aż 2269 wypadków, 298 ofiar śmiertelnych i 3088 rannych mniej niż w 2014 roku. Dane te jednoznacznie wskazują, że bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego w Polsce znacznie się poprawiło.


Efekty modyfikacji przepisów
Zdaniem Komendy Głównej Policji, bezpośredni wpływ na tak znaczącą poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym miała codzienna praca policjantów, którzy dysponując coraz większą ilością urządzeń, kontrolowali m. in. prędkość oraz trzeźwość. Poprawie uległa też świadomość polskich kierowców oraz kultura jazdy. Nie bez znaczenie było zaostrzenie kar stosowanych wobec kierujących łamiących przepisy, takich jak np. odbieranie prawa jazdy za nadmierną prędkość. Od nowego roku wprowadzono dodatkowe obostrzenia w przepisach. Czy jeszcze bardziej poprawią bezpieczeństwo na polskich drogach? Zobaczymy za rok.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Raport został stworzony w oparciu o statystyki policyjne "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” (2013, 2014 i 2015).
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: