Wracamy wkrótce...

Czwartek, 25 lutego 2016 (18:11)

Dzieciaki zebrały 980 kilogramów aluminium

fot. Urząd Miejski w Śremie
fot. Urząd Miejski w Śremie
Już od piętnastu lat dzieci z gminnych szkół i przedszkoli pokazują jak być eko. W ubiegłym roku 22 placówki oświatowe w ramach akcji ekologicznej ?Puszkobranie? zebrały 980 kilogramów aluminium.
W ubiegłym roku Urząd Miejski w Śremie zaprosił uczniów szkół i przedszkoli do wzięcia udziału w 15 jubileuszowej edycji ekologicznego konkursu Puszkobranie. Zapoczątkowany w 2000 roku program od lat cieszy  się ogromnym zainteresowaniem. W ubiegłym roku przyłączyły się 22 placówki oświatowe, czyli ponad 5,5 tysiąca osób. Puszkobranie zostało podsumowane w miniony piątek, 19 lutego w sali sesyjnej ratusza. Spotkanie poprowadził zastępca Burmistrza Śremu Bartosz Żeleźny, a towarzyszyli mu Naczelnik Pionu Gospodarowania Przestrzenią i Środowiskiem Katarzyna Bednarowicz, pracownik tego pionu Małgorzata Borowska oraz współwłaściciel firmy Eko-partner Marek Miłowski, który od początku jest partnerem tego przedsięwzięcia.  
 
W ubiegłym roku, uczniom szkół i przedszkoli udało się zebrać ponad 980 kilogramów aluminium, co w przeliczeniu na osobę daje 180 gramów. W 15. edycji puszkobrania najlepszym wynikiem 2 kilogramów i 770 gramów mogą pochwalić się przedszkolacy z Niepublicznego Przedszkola Leśna Polanka w Mechlinie. Drugie miejsce zajęły dzieci z Janka Wędrowniczka, które uzbierały kilogram i 800 gramów aluminium na osobę. Trzecim miejscem musieli zadowolić się uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy. Coroczni zwycięzcy zebrali tylko 100 gramów mniej. Nagrodami dla najlepszych placówek w konkursie są czeki na zakupy i usługi, odpowiednio tysiąc, osiem i sześćset złotych.  Każdego roku organizatorzy starają się też wyróżnić placówki, które osiągają równie dobre wyniki, ale nie mieszczą się na podium. Tym razem czek na 300 złotych odebrały dwa przedszkola: "Jarzębinka” i „Słoneczna Gromada”.

Placówką czynnie biorącym udział w konkursie wręczono upominki w postaci notesów oraz dyplomy pamiątkowe.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: