Wracamy wkrótce...

Czwartek, 25 lutego 2016 (18:23)

Ciemny od lat fragment Roweckiego oświetlony

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
Na od lat nieoświetlonym fragmencie ulicy Roweckiego pojawiły się cztery latarnie. Do pełni szczęścia mieszkańców, którzy walczyli o oświetlenie, potrzeba kilku kolejnych słupów. Obecnie trwają prace projektowe, a inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku.
Od wielu lat mieszkańcy ulicy Roweckiego, a także właściciele stojących tam garaży wnioskowali do ratusza o wybudowanie oświetlenia na zaledwie dwustumetrowym odcinku drogi. Pierwszy raz o zbliżającym się terminie tej inwestycji burmistrz poinformował na początku grudnia podczas programu w Telewizji Relax. Prace miały się rozpocząć jeszcze w 2015 roku, ale ostatecznie do tego nie doszło.

Na początku lutego w ciągu zaledwie jednego dnia postawiono i podłączono do zasilania cztery latarnie ledowe. Okazuje się, że za inwestycją nie stoi gmina, a dwie spółki do gminy należące – Śremskie TBS i Śremskiego Wodociągi. Lampy stanęły na terenach należących do obu firm. Dla mieszkańców najważniejsze jest jednak to, że przynajmniej na części nieoświetlonej do niedawna drogi, dziś jest już jasno. Jednocześnie urzędnicy deklarują, że prowadzone są prace projektowe nad budową kolejnych latarni. Te mają zostać zrealizowane w przyszłym roku.
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ piotr
Czyli zapłacili za to mieszkańcy TBS i wszyscy pozostali, związani z Wodociągami.... Mieszkańcy TBS podwójnie :-)
26.02.2016 16:07
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: