Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 29 lutego 2016 (23:16)

Uczniowie z Nochowa zbudowali maszyny wodne i zwyciężyli

fot. Marek Bednarski
fot. Marek Bednarski
W minioną sobotę w Poznaniu odbyły się eliminacje regionalne V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych. Uczniowie szkoły w Nochowie zdobyli pierwsze oraz drugie miejsce i tym samym wezmą udział w etapie ogólnopolskim.
W minioną sobotę w Poznaniu odbyły się eliminacje regionalne V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych, w których  po raz pierwszy wzięły udział dwie drużyny gimnazjalistów Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Hrabiego Władysława Zamoyskiego w Nochowie. Opiekunem obu drużyn był nauczyciel techniki - Marek Bednarski.
 
Zadaniem uczniów miało być zbudowanie modelu maszyny przetwarzającej energię potencjalną wody na energie mechaniczną. W Turnieju można było wziąć udział w dwóch konkurencjach: w konkurencji mocy, która polegała na podniesieniu masy 2,5 kg na wysokość 4 m w jak najkrótszym czasie oraz w konkurencji wydajności, która polegała na wykonaniu pracy podnoszenia masy 2,5 kg na wysokość 4 m, zużywając jak najmniej wody.

Drużyna o nazwie BOKAWI, w skład której weszli uczniowie gimnazjum Klaudiusz Jankowski, Bartosz Mencel i Patryk Trawiński przygotowała maszynę i wzięła udział w konkurencji mocy, zdobywając tym samym I miejsce spośród 20 zgłoszonych drużyn ze szkół gimnazjalnych. Z kolei ich szkolni koledzy – drużyna o nazwie NESTOR, w której skład weszli Przemysław Proch i Sebastian Rusiak uczestniczyli w konkurencji wydajności i zdobyli II miejsce na 20 zgłoszonych szkół gimnazjalnych z regionu Poznania.
 
Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci wiertarek i szlifierek kątowych oraz certyfikat dla nauczyciela za wkład pracy i pomoc udzieloną uczniom. Zdobycie dwóch pierwszych miejsc zakwalifikowało reprezentantów Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 2 kwietnia w Piasecznie.
Komentarze (2)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Technik
Tak trzymać chłopaki!!!!!!
03.03.2016 10:17

~ sremianka
Gratulacje:)
01.03.2016 19:20
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: