Wracamy wkrótce...

Wtorek, 01 marca 2016 (22:50)

Stępa nie jest już wiceprezesem WSSE

fot. facebook
fot. facebook
Dziś podczas walnego zgromadzenia wspólników Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park zapadła decyzja o odwołaniu dotychczasowego zarządu spółki. Przypomnijmy, że od 2013 roku jej wiceprezesem był były starosta śremski i szef lokalnych struktur PSL Teodor Stępa.
1 marca walne zgromadzenie wspólników Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park odwołało dotychczasowy zarząd spółki. Od ponad trzech lat jej wiceprezesem był Teodor Stępa. Lider lokalnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego i były starosta śremski trafił do Wałbrzycha w lutym 2013 roku, po tym jak kilka miesięcy wcześniej stracił posadę wiceprezesa Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Stępa odpowiadał w WSSE za inwestycje i włączanie nowych terenów w obszar Strefy. Jeszcze w poniedziałek zamiesił na portalu społecznościowym zdjęcia z kontroli inwestycji prowadzonych przez Invest-Park we Wrześni.

Nowym prezesem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej został adwokat Maciej Badora, który w wyborach parlamentarnych w 2015 roku bezskutecznie kandydował z listy PiS do Sejmu. Z kolei funkcję wiceprezesa pełnić będzie świdnicki samorządowiec i przedsiębiorca Michał Szukała. Na razie nie obsadzono trzeciego miejsca w zarządzie spółki, które zajmował dotychczas Teodor Stępa.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” jest największą z 14 SSE w Polsce. Działają w niej 184 firmy, które zatrudniają ponad 44 300 osób i zainwestowały  przeszło 21,7 mld złotych. Co czwarty przedsiębiorca reprezentuje branżę motoryzacyjną. Firmy z tego sektora zainwestowały ponad połowę łącznych nakładów w WSSE i zatrudniają 20 tys. pracowników. Co trzecie przedsiębiorstwo posiada polski kapitał. Blisko połowa firm to przedstawiciele mikro, małego lub średniego biznesu. Wałbrzyska Strefa obejmuje tereny w 48 miejscowościach województw: dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Podstrefa znajduje się również w Śremie, a dzięki staraniom Stępy, kolejną utworzono w Książu Wielkopolskim. Ponad 80% udziałów spółki należy do Skarbu Państwa.
Komentarze (4)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ obywatel
No i bardzo dobrze ... co to za news ???
04.03.2016 16:23

~ ziuta
i co? mam z tego powodu płakać? buhaha co za news może byście pisali jak obecnie wygląda sprawa z przetargiem na komunikacje miejską? jakoś portalśremski o tym pisze a isrem nie
02.03.2016 14:05

~ tomi
a dzięki jakm staraniom nie rozbudowała się firma BASF? DZIĘKI STARANIOM PANA ŚLEDZIA NIE FIRMA PRODUKUJĄCA MEBLE PRZY WYLOCIE NA POZN.??? DZIĘKI KOMU TO NO NIECH PAN SĘPA POWIE
02.03.2016 08:26

~ Anioł
Wyżeł docenta też był Teodor.
01.03.2016 23:13
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: