Wracamy wkrótce...

Wtorek, 03 maja 2016 (13:51), aktualizacja: 04.05.2016 (17:42)

Cykl Solid MTB ponownie w Śremie

Trasy liczące 29 i 55 kilometrów mieli do pokonania kolarze, którzy stanęli dziś na starcie Solid MTB Śrem Maraton. W sumie w wyścigu wzięło udział ponad pół tysiąca zawodników. Na krótkim dystansie najlepszy był Szymon Mikler z Jarocina, na dłuższym z kolei triumfował Michał Ficek.
We wtorek na boisku Szkoły Podstawowej nr 6 po raz trzeci w Śremie wystartował Solid MTB Maraton. Cykl rozpoczął się na początku kwietnia w Krzywiniu. W stolicy powiatu śremskiego odbyła się druga impreza w tym sezonie. W czerwcu Solid MTB odbędzie się także w okolicy Mchów.

Dziś, zawodnicy w zależności od wybranej trasy mieli do pokonania 29 lub 55 kilometrów. Ten pierwszy wariant wybrało 414 kolarzy. Najlepszy był Szymon Mikler, który pokonał dystans w czasie 1 godziny, 8 minut i 15 sekund. 36 sekund dłużej jechał srebrny medalista zawodów Artur Sobkowiak. Na trzeciej pozycji uplasował się Piotr Krysman. Szóste miejsce zajął reprezentant śremskiej drużyny GreenBike MTB Team Wojciech Czeterbok z czasem 1:10:04.

410. BARTKOWIAK Mateusz - 2:32:08

Na dystansie mega najlepszy był Michał Ficek z drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe. Na pokonanie dystansu 55 kilometrów potrzebował 2 godzin, 10 minut i 9 sekund. Drugi był Adam Adamkiewicz (2:10:18), a trzeci Michał Górniak (2:10:26). Najlepszy wśród śremian okazał się Przemysław Zalewski (KOMETA ŚREM) z czasem 2:22:05. Dłuższą trasę (podwójny dystans mini) pokonało 93 zawodników.

25. ROZMIAREK Szymon (KOMETA ŚREM) - 2:29:06
27. BINKOWSKI Zdzisław (GReeN BIKE MTB TEAM) - 2:29:19
43. ŁAZARENKO Maciej (GReeN BIKE MTB TEAM) - 2:38:52
57. PETROCZKO Dariusz (ŚREM GREEN-BIKE) - 2:43:55

W sumie linię startu przekroczyło pół tysiąca kolarzy. To kolejny rekord frekwencji, bo w ubiegłym roku było ich niespełna 400. Trasa maratonu przebiegała od Śremu poprzez płaskie, miejscami piaszczyste polne drogi i leśne dukty w okolicach Nochowa, Gaju, Manieczek i Szymanowa.