Wracamy wkrótce...

Sobota, 18 czerwca 2016 (13:12), aktualizacja: 18.06.2016 (13:15)

Burze i silny wiatr. Kilkanaście interwencji straży pożarnej

fot. archiwum / Michał Ratajczyk
fot. archiwum / Michał Ratajczyk
Podczas piątkowych burz na terenie naszego powiatu spadło blisko 40 litrów na metr kwadratowy, co doprowadziło do lokalnych podtopień. Silny wiatr z kolei łamał drzewa i gałęzie. Strażacy interweniowali 16 razy.
Burze, które w piątek przetoczyły się nad naszym regionem dały się we znaki straży pożarnej. Pierwsze zgłoszenie dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Śremie odebrał o godzinie 8:32 i dotyczyło ono wypompowania wody z boiska Szkoły Podstawowej nr 4. 

Około godziny 9 nad regionem pojawiła się kolejna burza, przynosząc dalsze intensywne opady deszczu. W wyniku uderzenia pioruna doszło do pożaru drzewa w Błociszewie (gm. Śrem), a strażacy z Żabna zostali skierowani do wypompowania wody z zalanej drogi lokalnej. Trudno się dziwić, bowiem do godziny 12 na terenie powiatu śremskiego miejscami spadło nawet 40 litrów na metr kwadratowy. Wodę usuwano także z piwnicy jednego z budynków przy ul. Wiejskiej w Śremie

Kiedy wydawało się, że pogoda poprawia się, w godzinach popołudniowych do Polski wkroczył chłodny front atmosferyczny, a dynamiczny ośrodek niżowy przyniósł silne podmuchy wiatru, których prędkość dochodziła do 80 km/h. Do straży pożarnej zaczęły napływać kolejne zgłoszenia, tym razem dotyczące powalonych drzew i gałęzi oraz zerwanych linii energetycznych. Do akcji do godzin wieczornych. wyjeżdżali m.in. strażacy zawodowi ze Śremu oraz ochotnicy z Żabna, Książa Wielkopolskiego, Chrząstowa i Dolska.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: