Wracamy wkrótce...

Wtorek, 21 czerwca 2016 (21:41), aktualizacja: 21.06.2016 (21:42)

Strażackie manewry na jeziorze w Jarosławkach

fot. archiwum / Michał Ratajczyk
fot. archiwum / Michał Ratajczyk
W niedzielę ochotnicy z Książa Wielkopolskiego uczestniczyli w ćwiczeniach na jeziorze Jarosławskim, prowadzonych przez instruktorów Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Leszna.
Strażackie manewry w Jarosławkach zostały zoorganizowane z inicjatywy Komendanta Gminnego Zarządu OSP w Książu Wielkopolskim Marcina Weissa. Na zaproszenie ochotników z entuzjazmem odpowiedzieli członkowie WOPR w Lesznie i w minioną niedzielę grupa 25 strażaków z jednostki OSP Książ Wielkopolski miała okazję ćwiczyć ratownictwo wodne pod okiem 4 instruktorów WOPR.

Podczas niedzielnych działań na jeziorze Jarosławskim strażacy mieli okazję obejrzeć, a także samodzielnie spróbować podejmowania osób poszkodowanych z wody przy pomocy deski ratowniczej, linki ewakuacyjnej oraz łodzi. Elementem ćwiczeń było również ratowanie z wody osób, u których podejrzewane jest uszkodzenie kręgosłupa,  Ponadto członkowie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zaprezentowali elementy akcji ratowniczej z wykorzystaniem skutera wodnego.

Manewry były dobrą okazją do przećwiczenia działań na wodzie przed rozpoczynającym się sezonem letnim oraz zapoznania się z łodzią i sprzętem ratownictwa wodnego o które jednostka OSP z Książa Wielkopolskiego wzbogaciła się na przełomie roku.
Komentarze (3)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ ratownik
4 instruktorów WOPR ??? Wielki szacun jeżeli tak, ale coś mi się wydaje że to pomyłka. INSTRUKTOR WOPR to stopień ! A na zdjęciu nikogo takiego nie widzę
22.06.2016 19:50

~ Subiektywny
Amen!
22.06.2016 18:03

~ Obiektywny
i oby nigdy nie musieli sprawdzać swoich umiejętnosci
22.06.2016 15:48
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: