Wracamy wkrótce...

Środa, 22 czerwca 2016 (20:23), aktualizacja: 22.06.2016 (20:34)

Uwaga na upały

Przed nami okres z dużą ilością słońca i bardzo wysoką temperaturą. Jak to często bywa kilka dni upałów zakończy się gwałtownymi burzami.
Ostatnie dni były dość ciepłe. Opady deszczu poprawiły nieco sytuację na polach oraz w lasach. Jednak przed nami wysokie temperatury, które pogroszą sytuację hydrologiczną. Już w czwartek słupki rtęci mogą wzrosnąć do 31 stopni Celsjusza. 

W piątek na termometrach zobaczymy nawet 33 kreski powyżej, a zachmurzenie będzie małe, okresami umiarkowane. 
W nocy z piątku na sobotę niewykluczone są burze z ulewami oraz porywistym wiatrem. Noc będzie bardzo ciepła, bowiem nad ranem temperatura wyniesie 21 stopni Celsjusza.

Apogemu upałów jest spodziewane w sobotę, kiedy to słupki rtęci mogą wskazać 35 stopni Celsjusza. Na niebie pojawią się chmury kłębiaste, ale na ogół nie powinno padać. Gwałtowne burze mogą wystąpić dopiero w weekendową noc. Temperatura minimalna osiągnie około 21 stopni Celsjusza.

W niedzielę przez nasz region przejdzie chłodny front atmosferyczny. Przyniesie on silne burze oraz ochłodzienie. Przed ich przyjściem temperatura wzrośnie do 31 stopni Celsjusza.

Przypominamy, że w czasie upałów należy pić dużo wody, jak najmniej przebywać na słońcu i nosić nakrycie głowy. Osoby starsze oraz zmagające się z chorobami powinny pozostać w domu między godziną 11 a 17.
Komentarze (3)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Lękliwy
Naucz się pisać ćwoku
24.06.2016 17:26

~ ja tam lubie burze
Heee nie wieże ze ktos cie boi burzy smieszy mie to
24.06.2016 12:12

~ Lękliwy
Boję się burzy. Mieszkam w bloku. Pomóżcie
23.06.2016 19:12
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: