Wracamy wkrótce...

Niedziela, 26 czerwca 2016 (00:04)

Powalone drzewa, uszkodzone dachy

Kilkanaście zgłoszeń dotyczących powalonych drzew, zerwanych linii energetycznych i uszkodzonych dachów otrzymali dziś strażacy po przejściu burz. Najwięcej szkód nawałnice wyrządziły w gm. Książ Wielkopolski.
Rozwinięta burza superkomórkowa wkroczyła do naszego regionu około godziny 15:30, a jej rdzeń przeszedł nad gminą Książ Wielkopolski. Pojawiły się bardzo silne podmuchy wiatru oraz nawalne opady deszczu. Miejscami spadł również grad.

Chwilę później dyżurny Państwowej Straży Pożarnej odebrał pierwsze zgłoszenia. Dotyczyły one przede wszystkim Książa i okolic. Powalone drzewa i konary spadły na drogi w Książu Wielkopolskim oraz m.in. w okolicach Chrząstowa, Wieszczyczyna, Włościejewic i Mchów, gdzie miejscami konary zalegały na drodze co kilkanaście metrów. Burza uszkodziła również dachy budynków - m.in. w miejscowości Ługi (gm. Książ Wlkp.). W sumie jak dotąd strażacy wyjeżdżali kilkanaście razy. Interweniowały głównie jednostki OSP, lecz strażacy ze Śremu także odnotowali wyjazd.

Groźna sytuacja wydarzyła się również na jeziorze Grzymisławskim, gdzie podczas burzy zaginął jeden z rowerów wodnych. W poszukiwania włączyło się dwoje członków OSP Śrem, którzy akurat przebywali nad jeziorem. Na szczęście po chwili rower wodny odnalazł się wraz z jego użytkownikami. Znaleziono natomiast pusty kajak i nie było wiadomo co stało się z dziewczyną, która z niego korzystała. Jak się jednak okazało - dziewczyna opuściła go i o własnych siłach dotarła na plażę.

Wciąż obowiązuje nasze ostrzeżenie przed burzami, które mogą występować również w nocy oraz w godzinach porannych.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: