Wracamy wkrótce...

Środa, 21 grudnia 2016 (18:56), aktualizacja: 21.12.2016 (19:41)

Płonąca sadza w kominie powodem interwencji

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały późnym popołudniem w jednym z domów w Drzonku, gdzie doszło do pożaru sadzy w kominie. Sytuację szybko opanowano, jednak wysoka temperatura uszkodziła komin.
Strażaków poinformowano o pożarze sadzy w jednym z domów w Drzonku o godzinie 17:18. Do akcji wyruszył samochód gaśniczy i podnośnik hydrualiczny ze Śremu oraz ochotnicy z Dolska i Masłowa. W momencie dojazdu zastępów z komina domu wydostawał się ogień.

Strażacy wygasili piec i ugasili pożar sadzy przy pomocy piasku. Dom został przewietrzony i sprawdzony przy użyciu kamery termowizyjnej. Na skutek wysokiej temperatury doszło do pęknięcia górnej części komina. Strażacy zakończyli akcję po niespełna godzinie.

W sezonie grzewczym strażacy często interweniują w związku z pożarami sadzy. Taki pożar zbyt późno zauważony może doprowadzić do wydostania się ognia na konstrukcje domu i ogromnych strat. Najlepszym sposobem, by uniknąć tego typu sytuacji są regularne przeglądy i czyszczenie instalacji kominowej.
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Jakub
1. Brak wizyt kominiarza 2. Palenie drewnem i to mokrym 3. Kiszenie opału (ograniczanie powietrza w nadziei, że wydłuży to czas palenia) 4. Przewymiarowany kocioł 5. Chęć samodzielnego wypalenie sadzy za pomocą szmaty nasączonej benzyną i wrzuconej do wyczystki. To jest 5 najczęstszych powodów pożaru komina, w tej kolejności jak podałem.
22.12.2016 11:57
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: