Wracamy wkrótce...

Piątek, 30 grudnia 2016 (15:06), aktualizacja: 09.01.2017 (10:29)

Zaginęła mieszkanka Jarosławek. Trwają poszukiwania

fot. Michał Czubak / Tydzień Ziemi Śremskiej
fot. Michał Czubak / Tydzień Ziemi Śremskiej
Śremska policja poszukuje zaginionej mieszkanki Jarosławek. Kobieta wyjechała z domu w czwartek około godziny 10. W piątek tuż po południu rozpoczęto poszukiwania w terenie, a teren przeczesało kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji oraz straży pożarnej. W sobotę sprawdzono staw w Książu Wielkopolskim, a dzień później strażacy przeszukali go przy pomocy sonaru.
Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Śremie - Kobieta w wieku 64 lat ma około 165 cm wzrostu, jest krępej budowy ciała, włosy krótkie farbowane koloru kasztanowego. Ubrana była w kurtkę zimową ¾ z kapturem koloru brązowego, czapkę wełnianą koloru czarnego, buty kozaki w kolorze czarnym.

W piątek krótko po godzinie 12 rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowano policjantów ze Śremu i Poznania, a także strażaków ze Śremu i jednostek OSP gminy Książ Wielkopolskim.  Kilkadziesiąt osób przeczesało teren wioski Jarosławki oraz okoliczne pola i lasy. Jak dotąd nie natrafiono na jakiekolwiek ślady kobiety i po godzinie 15 zakończono przeszukiwanie terenu.

Policjanci jednak wciąż pracują nad sprawą i w sobotnie popołudnie gdy pojawił się sygnał, że kobieta mogła wpaść do stawu w Książu Wielkopolskim do akcji ponownie skierowano straż pożarną i sprawdzono staw oraz tereny do niego przyległe. W niedzielny poranek do akcji włączono grupę ratownictwa wodno-nurkowego z JRG 1 w Poznaniu wyposażoną w sonar oraz grupę ratownictwa wodno-nurkowego z JRG Kościan.
Komentarze (14)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ n
Tak to prawda
08.01.2017 20:18

~ czytelnik
czy to prawda że odnaleziono wczoraj Panią Janine powieszoną niedaleko swojego domu? znałam ją bo przez długi czas pracowała jako listonoszka na naszym terenie więc trudno mi w to uwierzyć?
08.01.2017 14:49

~ gośka
[*]
07.01.2017 22:04

~ A
Niech spoczywa w pokoju
07.01.2017 18:56

~ Ja
Odpisze temu debilowi, co się podpisał jako obserwator spraw intrygujących: gdybyś debilu był na miejscu i był u...pie...dolony po kolanach w błocie, to wiedziałbyś co to poszukiwania. potrafisz coś więcej poza klikaniem w klawiaturę??? Nie sądzę. Więc zabierz dupę w troki i idź szukać skoro jesteś taki mądry. Jesteś mega debilem - to mój komentarz. A ta kobieta - bo znałem ją osobiście - niech znajdzie się cała i zdrowa
05.01.2017 12:52

~ ja
05.01.2017 12:46

~ Strach
News z ostatniej chwili. W Nowy Rok w jednym z mieszkań na terenie Śremu doszło do pobicia.ofiara miała zostać pobita młotkiem i metalową rurką. Napastnicy mają odpowiednio 43 i 20 latek. Ten ostatni sądził, że ofiara ukradła mu telefon
04.01.2017 12:03

~ Marek
Gdyby zaginął ktoś ważny to poszukiwania (24h/dobę) brałby udział nawet śmigłowiec z kamerą termowizyjną
02.01.2017 12:12

~ obserwator spraw intrygujących
policja i straż...w poszukiwaniach.. i jak to napisano zaczęto poszukiwania o 12.00 i zakonczono o 15.00 ... absurd!!! o 15.00 jest ciemno ?? jeszcze nie!! .. można szukać dalej.. a gdzie ochotnicy ? gdzie harcerze ?? inne stowarzyszenia? zaginął człowiek kilka kilkanaście godzin temu... czy nie warto jest szukać dalej ? na nagłośnioną szybką sprawę niektórzy ludzie reagują..pomagają !! ale ile jest warte życie człowieka w terazniejszych czasach!!?? Zołosne !! Wstyd !! mam nadzieje że kobieta po prostu gdzies wyjechała nie mówiąc nikomu..
31.12.2016 00:58

~ Prawda
Jak mogę tak pisać? co sie sapiesz debilu? tylko przypominam jak było tak? niech ja znajda całą i zdrową i co sie s....sz
30.12.2016 21:11

~ Prawda
Jak mogę tak pisać? co sie sapiesz debilu? tylko przypominam jak było tak? niech ja znajda całą i zdrową i co sie s....sz
30.12.2016 21:11

~ do pamiętam
Jak można tak pisać ,skąd wiesz jaki będzie finał .
30.12.2016 17:00

~ ja
Rowerzyści. Bez kamizelek odblaskowych są Zmorą naszych dróg. nie zdaja sobie sprawy,ze ich nie widac. Miejmy nadzieję iż nic się złego nie stało, ale... Droga do Ksiaza bezpieczna nie jest.
30.12.2016 16:22

~ Pamiętam
Pamiętam jak w zeszłym roku też szukali kobiety, pensjonariuszki DPS-u. Za moim blokiem w krzakach też szukali. Zaś się okazało, że ktoś kto wybrał się na spacer z psem ją znalazł, była już w znacznym rozkładzie