Wracamy wkrótce...

Wtorek, 17 stycznia 2017 (20:13), aktualizacja: 17.01.2017 (20:20)

Ogień w kominie

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Iskry i płomienie wychodzące z komina towarzyszyły pożarowi sadzy do którego doszło we wtorek wieczorem w jednym z domów w Nochowie. Interweniowały dwa zastępy straży pożarnej, które szybko opanowały sytuację.
Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Nochowie został zauważony około godziny 18:35. Po zaalarmowaniu straży pożarnej na miejsce wyruszyły dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Gdy strażacy dotarli na miejsce, z komina wydobywały się płomienie i iskry. Wygaszono kominek i z podnośnika hydraulicznego przy pomocy gaśnicy proszkowej stłumiono wychodzący z komina ogień. Następnie ratownicy wykorzystali sito kominowe i żwir do ostatecznego ugaszenia pożaru.

W międzyczasie przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono, czy ogień z rozgrzanego komina nie przedostał się na konstrukcję budynku, a także przewietrzono pomieszczenia. Akcja zakończyła się po godzinie.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: