Wracamy wkrótce...

Środa, 18 stycznia 2017 (14:50), aktualizacja: 18.01.2017 (15:08)

Groźny wypadek w Jaszkowie. Dziecko i dwoje dorosłych w szpitalu

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Groźny wypadek miał miejsce w środę przed południem w pobliżu miejscowości Jaszkowo. Samochód osobowy wypadł z drogi i rozbił się o przydrożne drzewo. Autem podróżowało dwoje dorosłych i dziecko. Wszyscy trafili do szpitala.
Do zdarzenia doszło krótko po godzinie 11 na trasie prowadzącej z Jaszkowa w kierunku Ludwikowa. Samochód marki Kia Sorento, którym poruszały się 3 osoby wypadł z szosy i uderzył w przydrożne drzewa.

Na miejsce wypadku pierwszy dotarł podstawowy zespół ratownictwa medycznego, a ratownicy zajęli się mężczyzną i dzieckiem, których udało się wydobyć z rozbitego pojazdu przed przybyciem straży pożarnej. Później do zdarzenia dotarły zastępy JRG Śrem i OSP Żabno, druga karetka pogotowia i policjanci drogówki.

Strażacy przez ponad 20 minut zmagali się z wrakiem samochodu, by uwolnić z niego ranną kobietę. Konieczne było wykorzystanie narzędzi hydraulicznych. Później poszkodowaną przekazano pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Ostatecznie wszystkie osoby podróżujące autem trafiły do szpitala.

Przyczyny wypadku wyjaśnia policja. Warto podkreślić, że droga w tym miejscu pokryta była warstwą ubitego śniegu i lodu, a nawierzchnia naprawdę śliska. Na czas działań służb trasa relacji Jaszkowo - Ludwikowo była zablokowana, a policja kierowała objazdem przez Szymanowo i Manieczki już w miejscowości Psarskie.
Komentarze (4)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ ROBSON
A ta Pani to co to za Kobieta w spódnicy i czarnych Rajstopach, czyżby Pani Rzecznik Prasowy Policji nie powinna być w Mundurze !
22.01.2017 21:08

~ Maciej
Dwukrotnie dzwoniłem we wtorek i środę do przedstawiciela firmy która na zlecenie PZD utrzymuje zimą drogi w powiecie śremskim z informacją o fatalnym stanie powiatowych dróg z dokładnym wskazaniem niebezpiecznych miejsc. Usłyszałem odpowiedź, że firma działa zgodnie ze złożonymi standardami. Następnym razem zadzwonię na policję, do sremskiej telewizji oraz prosto do sremskiego starosty.... jak zwykle żal i żenada.. zima zaskocZyła drogowców
20.01.2017 20:50

~ ken
najbezpieczniej czołgiem
19.01.2017 07:10

~ cheniek
może dzięki mocnej konstrukcji tego pojazdu, jednak suv, ocalili życie, warto jednak stawiać na takie pojazdy, zdrówka dla poszkodowanych
18.01.2017 19:47
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: