Wracamy wkrótce...

Piątek, 27 stycznia 2017 (00:11), aktualizacja: 27.01.2017 (15:08)

Dom w ogniu

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
W czwartek późnym popołudniem w jednym z budynków mieszkalnych w Książu Wielkopolskim wybuchł pożar. Wewnątrz znajdowała się starsza kobieta, którą z płomieni ewakuowali świadkowie zdarzenia przed przybyciem straży pożarnej. Ogień doszczętnie zniszczył dom.
Płomienie ogarniające budynek mieszkalny przy ul. Leśnej w Książu Wielkopolskim zauważono około godziny 18:30. Do działań wyruszyły zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Książa i Chrząstowa oraz strażacy ze Śremu.

Jeszcze przed przybyciem straży pożarnej świadkowie zdarzenia weszli do budynku i ewakuowali z niego 91-letnią kobietę. W momencie dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego z miejscowej OSP pożar objął już cały dom, a płomienie wydostawały się przez okno na zewnątrz. Strażacy przystąpili do pomocy starszej kobiecie i rozpoczęli gaszenie pożaru. Pracownicy pogotowia energetycznego odcięli prąd na tej ulicy.

Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego, lecz starsza pani odmówiła transportu do szpitala. Strażakom udało się powstrzymać ogień przed rozprzestrzenieniem się na kolejny dom, bezpośrednio przylegający do objętego pożarem. Niestety na uratowanie dobytku było już za późno - doszczętnie spłonęło wyposażenie domu, a część budynku nadaje się do rozbiórki. Wewnątrz znajdowały się dwie butle z gazem - jedna z nich eksplodowała, natomiast druga rozszczelniła się na skutek wysokiej temperatury.

Działania trwały ponad 3 godziny, a udział w nich brało 5 zastępów straży pożarnej, policja, karetka pogotowia oraz pracownicy pogotowia energetycznego i wodociągowego.


Komentarze (2)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Dawid
A co było przyczyną? Piec? Komin?
27.01.2017 08:47

~ Czytelniczka
Kolejna tragedia tego samego dnia. Rano za.granicami naszego powiatu w Leonowie gm.Borek Wlkp też pożar dom całkowicie zniszczony starszej kobiety nie udało się uratować a jej syn został poparzony ratując mamę. :(
27.01.2017 06:36
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: