Wracamy wkrótce...

Niedziela, 19 lutego 2017 (13:56), aktualizacja: 19.02.2017 (13:58)

W nocy spłonęły dwie wiaty z kontenerami

fot. internautka Paulina
fot. internautka Paulina
W nocy z soboty na niedzielę doszło do trzech pożarów wiat z kontenerami na odpady przy ul. Komorowskiego. Dodatkowo płomienie uszkodziły kilka pojazdów. Trudno mówić o przypadku, gdy niemal w tym samym czasie płoną trzy wiaty na jednym osiedlu. Straty sięgają kilkudziesięciu tysięcy.
Dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Śremie przyjął zgłoszenie o płonących kontenerach zlokalizowanych w wiacie w pobliżu bloku Komorowskiego 6 o godzinie 3:37. Do akcji wyruszyły średni oraz ciężki samochód gaśniczy JRG Śrem.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, ogień trawił już całą wiatę i zagrażał pobliskim pojazdom. W trakcie działań gaśniczych pojawiły się kolejne zgłoszenia - o pożarze kontenera w szczycie bloku nr 6 oraz o płonącej wiacie przy Komorowskiego 8.
Po opanowaniu pierwszego zdarzenia zastępy JRG zostały przekierowane do pożaru drugiej wiaty, która również w momencie dojazdu cała objęta była ogniem. Do akcji skierowano także ochotników z Pyszącej, którzy zajęli się płonącym kontenerem w pobliżu marketu i ugasili go, zanim płomienie zdążyły ogarnąć wiatę.

W sumie całkowitemu spaleniu uległy dwie wiaty należące do Spółdzielni Mieszkaniowej oraz stojące w nich kontenery. Bardzo wysoka temperatura towarzysząca pożarowi uszkodziła 4 samochody, zaparkowane w pobliżu miejsca pożaru. Straty to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawą zajęła się policja.


Komentarze (4)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ do Ja
Nie ma znaczenia, gdzie kto wyrzuca śmieci. Chyba, że podrzucają firmy.
22.02.2017 20:36

~ Ja
Na Helenkach też by sie przydały takie wiaty i powinny być na klucz, bo ja mam tak, że przyjeżdżają jakieś k................... i swoje śmieci mi podrzucają żebym za nich płacił, tak jak mają mieszkańcy bloku Grunwaldzka 6
19.02.2017 18:33

~ Jo
Złapać tą k................... i łapska pourywać. Jedna taka wiata kosztowała 20 tysięcy. Czyli 40 tysięcy poszło z dymem. Co za k................ łażą w nocy i podpalają śmietniki? w nocy cywilizowany człowiek śpi. Złapać k................... i niech płaci za akcję. Za głupotę się powinno płacić
19.02.2017 18:30

~ Tomi
Kiedy dorwą kretyna który podpala powinien zapłacić co do złotówki za akcje straży i za zniszczone wiaty.
19.02.2017 16:44
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: