Wracamy wkrótce...

Środa, 22 lutego 2017 (20:56), aktualizacja: 22.02.2017 (22:21)

Dom o Zielonych Progach zagrał w Dolsku

fot. Sandra Nowacka
fot. Sandra Nowacka
W muzyczną wędrówkę po górskich szlakach wybrali się 18 lutego wszyscy, którzy przybyli do Katolickiego Domu Kultury w Dolsku
Szmer górskiego potoku i zapach kwitnącej, górskiej łąki poczuć mogli parafianie i goście, którzy ubiegłej soboty zagościli w Katolickim Domu Kultury w Dolsku. Tam, wieczorową porą odbył się koncert zespołu Dom o Zielonych Progach, który zebrał na widowni miłośników gór i poezji śpiewanej.

„Dobrze rozpoznawalny dziś w świecie Górskiej Krainy Łagodności zespół Dom o Zielonych Progach wystąpi w Dolsku. Przez kilkanaście lat współtworzyli i byli filarem projektu muzycznego W górach jest wszystko co kocham, projektu który promował twórczość górską.[…] Swoją działalność zespół rozpoczął ponad 15 lat temu. W swoich piosenkach inspirują się głównie atmosferą wierszy Jerzego Harasymowicza, Wojtka Belona i Kazimierza Węgrzyna. […]W melodyce zespołu nietrudno domyśleć się inspiracji muzyką folkową, jazzu, a także rocka! Dynamiczne brzmienie, zaskakujące zwroty harmonii piosenek, świetnie wkomponowane skrzypce, podkreślające folkowy charakter piosenek Domu.” – usłyszeć można było w zapowiedzi koncertu. Przybyła publiczność potwierdziła jej prawdziwość.
 
Artyści przeprowadzili słuchaczy przez wszystkie lata swojej twórczości od „W górach jest wszystko co kocham” po „Nie możesz” czy „Nie ma miłości jest chemia” z najnowszej płyty Prawie jak nowi. Wszystkie utwory przypadły do gustu słuchaczom, którzy ochoczo śpiewali razem z muzykami. Po blisko 2 godzinach koncert zakończony został piosenką „Zostanie tyle gór”. Następnie zakupić można było płyty, poprosić o autografy, porozmawiać z artystami czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, co bardzo ucieszyło publiczność.
 
 
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ M
Świetne wydarzenie i relacja! A fotki idealnie oddają klimat koncertu! :)
22.02.2017 21:04
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: