Wracamy wkrótce...

Wtorek, 28 lutego 2017 (16:32)

VII Powiatowy Przegląd Piosenki Romantycznej

fot. Gimnazjum nr 1 w Śremie
fot. Gimnazjum nr 1 w Śremie
Dnia 18 lutego 2017r. w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie odbył się VII Powiatowy Przegląd Piosenki Romantycznej pod patronatem Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego.
 W przeglądzie wzięło udział stu wykonawców, a jury w składzie: p. Karolina Ankudowicz – przewodnicząca, p. Roman Szydłowski, p. Krzysztof Widera wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych oraz przyznało nagrodę główną Grand Prix. 
Organizatorami przeglądu z ramienia Gimnazjum nr 1 byli nauczyciele: Barbara Hejne, Alina Niemier i Leszek Wawrzynowicz oraz Klub „Relax” z panem Wojciechem Majchrzakiem. Nagrody ufundowali: Gmina Śrem, Klub Relax oraz Gimnazjum nr 1 w Śremie.
 
Grand Prix – zdobyła Katarzyna Hoffa z kl. III Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowie, która wykonała piosenkę „Ja dla Pana czasu nie mam” z repertuaru Hanny Banaszak.
Wśród uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli: Gabriela Brzozowska z kl. VI  Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie, która zaśpiewała piosenkę „Two Out of Three” z repertuaru Meat Loaf  oraz  Szkolny Zespół Wokalny „Cantando” ze Szkoły Podstawowej nr1, który wykonał piosenkę „Orkiestry dęte” Haliny Kunickiej.
Na drugim miejscu uplasowała się Matylda Skrobich z kl. IV ze Studia Melody za zaśpiewanie utworu „Gdzie ci mężczyźni”. Trzecie miejsce zajęła Amelia Jankowiak, uczennica kl. V Szkoły Podstawowej nr 6  za wykonanie piosenki z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej „Brzydcy”.
Komisja konkursowa przyznała też trzy wyróżnienia, które otrzymali: Hanna Cichocka & Marysia Andrzejczak z kl. VI KCEK za wykonanie utworu „Eres” z serialu „Soy Luna”; Mikołaj Gadomski z CK Książ za piosenkę „Byłaś serca biciem” z repertuaru Andrzeja Zauchy oraz  Jagoda Stępa, uczennica klasy VI podopieczna Studia Melody, za piosenkę z repertuaru Alicji Majewskiej „Odkryjemy miłość nieznaną”.
 
W kategorii szkół gimnazjalnych wygrała Julia Suska z kl. III Gimnazjum Dwujęzycznego, która wykonała piosenkę „Boję się” z musicalu „Romeo i Julia”. Drugą nagrodę przyznano Zespołowi Wokalnemu Quertus Fortis  Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowie za piosenkę „Coś optymistycznego”. Trzecie miejsce zajęła Olga Menzel z klasy II Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr2 w Śremie , która zaśpiewała „Żałuję każdego dnia bez Ciebie” z repertuaru Janusza Radka .
Komisja nie przyznała pierwszego miejsca w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Drugie miejsce przyznano natomiast Filipowi Pijackiemu z kl. III LO w Śremie, który zaśpiewał  „Im więcej Ciebie tym mniej”, jumbo - Jacek Golimowski, el. piano - Leszek Wawrzynowi. Trzecią nagrodę otrzymała Marta Andrzejczak z kl. I LO w Śremie za piosenkę „Wild Horses” z repertuaru Birdy.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
 
Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ StudentkaOpole
Zachęcam do wypełnienia krótkiej ankiety, w której można wyrazić swoją opinię na temat 500+. Pytania są krótkie i nieskomplikowane ;) Z góry dziękuję https://goo.gl/iQqiPk
07.03.2017 20:18
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: