Wracamy wkrótce...

Środa, 01 marca 2017 (22:28), aktualizacja: 02.03.2017 (20:17)

Żołnierze Wyklęci, Chwała Bohaterom!

Dzień Żołnierzy Wyklętych / fot. Bartosz Górka
Dzień Żołnierzy Wyklętych / fot. Bartosz Górka
W środowy wieczór w Katolickim Centrum Edukacji i Kultury odbyła się uroczystość poświęcona pamięci Żołnierzy Wyklętych. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodziliśmy po raz drugi - zeszłoroczny odbył się w ZSO w Śremie.

Tematem przewodnim była bohaterska postawa Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz Inki  czyli Danuty Siedzikównej.  Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej.
Uczniowie Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury ogromnie zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia, które prezentowało się wyśmienicie. Nie brakło również przerywników muzycznych w wykonaniu nauczycieli katolickiej szkoły muzycznej.

Uroczystość była również idealną okazją do ogłoszenia wyników konkursu na projekt pomnika Rotmistrza Pileckiego oraz konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych dotyczącego wiedzy o historii życia Rotmistrza.

W kategorii gimnazjów:

  1. Gimnazjum nr 1 w Śremie
  2. Gimnazjum w Mchach
  3. Katolickie Centrum Edukacji i Kultury

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

  1. Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie
  2. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Śremie
  3. Zespół Szkół Politechnicznych w Śremie

Na zakończenie odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Sławomira Olgierda Kramma oraz Capelli Zamku Rydzyńskiego.


BG

Komentarze (4)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Niemorderca
Mordercy
09.03.2017 11:03

~ StudentkaOpole
Zachęcam do wypełnienia krótkiej ankiety, w której można wyrazić swoją opinię na temat 500+. Pytania są krótkie i nieskomplikowane ;) Z góry dziękuję https://goo.gl/iQqiPk
07.03.2017 20:17

~ DO Gaweł
Co masz na myśli?
02.03.2017 11:53

~ Gaweł
Polecam poszukać w necie jaka jest prawda na temat żołnierzy wyklętych...
01.03.2017 22:37
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: