Wracamy wkrótce...

Sobota, 18 marca 2017 (00:46), aktualizacja: 18.03.2017 (00:48)

Ogień w kotłowni domu

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały w piątek późnym wieczorem na ul. Marciniaka w Śremie. W kotłowni jednego z domów jednorodzinnych doszło do pożaru.
Informacja o pożarze wpłynęła przed godziną 22. Osoba zgłaszająca najprawdopodobniej zadzwoniła pod numer 112 i połączyła się z dyspozytorem Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu. Tam przyjęto zgłoszenie jako pożar w budynku jednorodzinnym na ul. Marciniaka w Wieszczyczynie i informację przekazano do Śremu. Na miejsce wyruszyły 4 zastępy straży pożarnej - podnośnik hydrualiczny ze Śremu oraz samochody gaśnicze OSP z Chrząstowa i Masłowa.

Kiedy ochotnicy dotarli na miejsce okazało się, że w Wieszczyczynie nic się nie pali. Po weryfikacji zgłoszenia ustalono, że dotyczy ono nie Wieszczyczyna, lecz ul. Marciniaka w Śremie. W tym momencie dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Śremie do akcji skierował samochód gaśniczy JRG Śrem i przekierował zastępy wysłane do Wieszczyczyna.

Kiedy strażacy dotarli pod właściwy adres, wnętrze domu jednorodzinnego było zadymione, a pożar objął materiał palny składowany w kotłowni. Sytuację szybko opanowano, ale konieczne było oddymienie budynku. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia mógło być zwarcie instalacji elektrycznej. Pracownicy pogotowia energetycznego odcięli zasilanie budynku. Zostanie ono przywrócone dopiero po sprawdzeniu instalacji przez elektryka.

Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz energetyczne. Akcja trwała ponad godzinę.
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Gucio
Ten JELCZ jest kapitalny!
18.03.2017 02:09
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: