Wracamy wkrótce...

Środa, 22 marca 2017 (20:21), aktualizacja: 22.03.2017 (20:23)

W sobotę zgaśnie iluminacja wieży ciśnień

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Śrem kolejny raz przyłączył się do akcji "Godzina dla Ziemi", którą od 10 lat na całym świecie organizuje WWF. W sobotę, na godzinę, wyłączona zostanie iluminacja śremskiej wieży wodociągowej.
"Godzina dla Ziemi" to prosta idea, która szybko przerodziła się w największą na świecie inicjatywę społeczną. Setki milionów ludzi na całym świecie wyłącza światła na jedną godzinę tej samej nocy, aby skupić się na tym, co łączy nas wszystkich - na naszej planecie. Nie chodzi o oszczędzanie prądu, a o refleksję nad zmianami klimatu i wyrobienie w sobie proekologicznych nawyków.
 
Kolejny raz do "Godziny dla Ziemi" włączyła się również gmina Śrem. W najbliższą sobotę między 20:30 a 21:30 wyłączone zostanie oświetlenie najbardziej rozpoznawalnego budynku w Śremie - górującej nad miastem wieży ciśnień. Założeniem akcji jest m.in. wygaszanie iluminacji spektakularnych budynków i obiektów. 

Tegoroczna edycja "Godziny dla Ziemi" w Polsce odbędzie się pod hasłem „Godzina dla Wisły”. Wisła to jedyna z dużych europejskich rzek, która zachowała swój naturalny charakter. Jej liczne wyspy stanowią dom dla kolonii mew i rybitw. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Polski, który trzeba chronić.
 
W ubiegłym roku w ramach Godziny dla Ziemi WWF światła zgasiły setki milionów ludzi z 178 państw na wszystkich kontynentach. Jak podaje WWF, w 2016 roku zostało wyłączonych w symbolicznym geście troski o planetę ponad 12 700 instalacji rozświetlających zabytki i pomniki . W Polsce do akcji oficjalnie przyłączyło się ponad 70 miast.
 
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ jurgen?
czy.promenada.tez.zgasnie....
23.03.2017 12:18
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: