Wracamy wkrótce...

Czwartek, 06 kwietnia 2017 (23:20), aktualizacja: 07.04.2017 (00:01)

Zamknięci w murach szkoły

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
W czwartkowe popołudnie w murach Zespołu Szkół Ogólnokształcących zorganizowano wydarzenie pod hasłem "Exit Room". Na trzyosobowe drużyny gimnazjalistów czekały mroczne zaułki szkoły i zestaw zagadek do rozwiązania.
O godzinie 17:00 przed gmachem przy ul. Poznańskiej pojawiło się około dziesięciu trzyosobowych drużyn. Gimnazjaliści zostali wprowadzeni w mury szkoły, gdzie w mrocznej scenerii musieli odnaleźć poszczególne zadania do wykonania. Pomóc w tym miała mapa szkoły, którą otrzymali i lista sal, w których zlokalizowano zagadki.

W poszczególnych pomieszczeniach lekcyjnych oraz w szkolnych "katakumbach" przygotowano łącznie 7 zadań. Uczestnicy zabawy musieli wykazać się sprytem i wiedzą, by rozwiązać zagadki związane z rozmaitymi dziedzinami nauki - matematyką, językami, historią czy przyrodą, a także zmierzyć się z ćwiczeniem fizycznym. Każde zrealizowane wyzwanie pozwalało drużynie na pozyskanie litery potrzebnej do ułożenia hasła finałowego. Ucharakteryzowani uczniowie szkoły snujący się po korytarzach, nastrój liczącego około 150 lat budynku "Ogólniaka" i mroczna muzyka stworzyły niepowtarzalny klimat.

Dla trzech drużyn, które najszybciej pokonały zadania i poprawnie ułożyły finałowe hasło przygotowano drobne upominki. Jako, że pierwsze trzy miejsca przypadły drużynom z Gimnazjum Dwujęzycznego, które działa w ZSO, upominki wręczono także w kategorii zespołów spoza ZSO. Wydarzenie przygotowali nauczyciele oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego. Impreza stanowiła okazję nie tylko do poznania szkoły, lecz także do dobrej zabawy, a gimnazjaliści opuszczali budynek z uśmiechami na twarzy.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: