Wracamy wkrótce...

Sobota, 08 kwietnia 2017 (00:36), aktualizacja: 08.04.2017 (01:19)

40 kilometrów w zadumie i ciszy. Trwa Ekstremalna Droga Krzyżowa

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
W piątkowy wieczór rozpoczęła się tegoroczna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wydarzenie organizowane jest w ponad 250 miastach, nie tylko w Polsce. W naszym regionie uczestnicy ruszyli w ekstremalny marsz ze Śremu, Wieszczyczyna i Dolska.
W ideę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej od trzech lat włącza się parafia pw. Św. Michała Archanioła w Dolsku, a uczestnicy pokonują trasę o długości 41 kilometrów z Dolska do Osiecznej. W piątek około godziny 21 z kościoła Św. Michała Archanioła w drogę wyruszyło około 70 osób.

W tym roku do wydarzenia dołączyła parafia pw. Św. Ducha w Śremie. Po Mszy św. o godzinie 20:00 odprawionej w kościele pw. Mądrości Bożej grupa około 200 osób wyruszyła w liczącą 43 kilometry trasę do Gogolewa. Przygotowano także krótszą trasę, rozpoczynającą się w Wieszczyczynie

Pomimo deszczu, błota, wiatru i chłodu uczestnicy pokonują drogę przez pola i lasy w skupieniu i milczeniu, przemierzając i rozważając kolejne stacje drogi krzyżowej. Do celu dotrą we wczesnych godzinach porannych. 
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Alpc
Bardzo dobrze, ze ludzie sie umartwiwja, przeciez wiecznie grzesza, a ksieza musza udowadniac, ze dbaja o ich dusze i cialo.
17.04.2017 08:39
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: