Wracamy wkrótce...

Sobota, 08 kwietnia 2017 (13:40), aktualizacja: 08.04.2017 (13:45)

Nowy sprzęt dla ochotników z Pyszącej

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Ochotnicza Straż Pożarna w Pyszącej wzbogaciła się o nowy sprzęt ratowniczy. Do jednostki trafił zestaw narzędzi hydrualicznych przydatny do ratownictwa technicznego i drogowego oraz agregat prądotwórczy.
Ochotnicy z Pyszącej otrzymali zestaw narzędzi hydrualicznych firmy Lucas, w skład którego wchodzą nożyce i rozpierak ramieniowy, urządzenie do cięcia pedałów, rozpierak kolumnowy oraz podpory. Urządzenia tego typu wykorzystywane są przede wszystkim podczas wypadków drogowych do rozcinania rozbitych pojazdów i uwalniania ludzi. Prócz sprzętu hydraulicznego do jednostki trafił także agregat prądotwórczy. Równocześnie zestaw hydrualiczny, który służył w Pyszącej dotychczas został przekazany do jednostki OSP w Wyrzece.

Sprzęt zakupiono dzięki środkom gminy i powiatu. Jego przekazanie odbyło się w piątek o godzinie 8:00 przy udziale burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego i jego zastępcy Bartosza Żeleźnego. Włodarz gminy zapoznał się ze sprzętem i potrzebami jednostki i zadeklarował, że gmina podejmie starania by w przyszłym roku OSP Pysząca pozyskała nowy samochód bojowy.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: