Wracamy wkrótce...

Niedziela, 16 kwietnia 2017 (01:59), aktualizacja: 16.04.2017 (02:01)

Kobieta zginęła potrącona na przejściu dla pieszych

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę przed północą na ul. Kilińskiego w Śremie. Samochód osobowy potrącił kobietę na przejściu dla pieszych przy kościele. Pomimo prowadzonej przez kilkadziesiąt minut reanimacji potrącona poniosła śmierć na miejscu.
Tragedia rozegrała się w nocy z soboty na niedzielę kilkanaście minut przed północą. Kobieta przechodziła przez jezdnię najprawdopodobniej wracając z kościoła. Jak wynika z nieoficjalnych relacji - gdy miała za sobą większą część przejścia uderzył w nią jadący w kierunku ronda samochód osobowy marki Audi. Siła uderzenia była na tyle duża, że poszkodowana znalazła się kilkanaście metrów dalej.

Z pomocą pospieszyły osoby postronne, które również wychodziły w tym czasie z kościoła, a chwilę później także patrol policji. Następnie na miejsce dotarł podstawowy zespół ratownictwa medycznego, a po kilku kolejnych minutach także zespół specjalistyczny z lekarzem.

Niestety pomimo prowadzonej przez kilkadziesiąt minut reanimacji lekarz stwierdził zgon kobiety. Okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśnia policja. Na miejscu przez dłuższy czas pracowali policjanci Wydział Ruchu Drogowego, kryminalni i policyjny technik. Ulica Kilińskiego od ronda im. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Chłapowskiego na czas działań służb była zablokowana.