Wracamy wkrótce...

Środa, 19 kwietnia 2017 (20:19), aktualizacja: 19.04.2017 (20:56)

Kraksa na pechowym skrzyżowaniu. Trwa tam budowa sygnalizacji

fot. Michał Czubak / Tydzień Ziemi Śremskiej
fot. Michał Czubak / Tydzień Ziemi Śremskiej
Kolejny wypadek na skrzyżowaniu ulicy Gostyńskiej z obwodnicą Śremu. W środę około 14:40, doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów - forda i peugeota. W wyniku kraksy, do szpitala trafiły 3 osoby, w tym ciężarna kobieta. Ruch był utrudniony przez blisko 2 godziny.
Trzy osoby, w tym kobieta w ciąży, zostały poszkodowane w wypadku na obwodnicy Śremu. W środę, około godziny 14:45, na skrzyżowaniu z ulicą Gostyńską, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ford galaxy wyjeżdżając z ulicy Gostyńskiej na obwodnicę w kierunku Poznania, nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z peugeotem partnerem, który jechał od strony Poznania, w kierunku Dolska.

Na miejscu tworzyły się ogromne korki, z jednej strony sięgające mostu nad Wartą, z drugiej zaś do skrzyżowania z drogą do Grzmysławia. Ruchem wahadłowo kierowali policjanci drogówki. Oprócz nich, czynności na miejscu zdarzenia przeprowadzali technicy.

W wyniku zderzenia, na skrzyżowaniu utworzyła się ogromna plama z płynów eksploatacyjnych pojazdów. Jej uprzątnięciem zajął się zastęp śremskich strażaków. Trzy osoby, które odniosły obrażenia, karetką pogotowia zostały przetransportowane do Szpitala Powiatowego w Śremie.

To już kolejna kraksa na tym pechowym skrzyżowaniu. Zarządca drogi, a więc WZDW w Poznaniu, aby poprawić bezpieczeństwo, postanowił zamontować tam sygnalizację świetlną. Prace właśnie się rozpoczęły.
Komentarze (5)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Kierowca
Czy firma która prowadzi remont nie powinna używać akumulatorowych sygnalizatorów Prowadzenie robót zasłania przejeżdżającym od strony gostynia a zjeżdżają tych na Śrem, nadjeżdżających od strony poznania.. już by sobie testowali czas pracy sygnalizacji... Ciekawe jak w kwestii zarządu droga...
26.04.2017 00:17

~ kalimasampala
jeżdżąc często rano do Poznania widuję szereg nieprawidłowych zachowań, jednak najczęściej widzę jazdę o 20-40 km więcej niż pozwalają przepisy, a co najbardziej denerwujące, kierowcy jadą na zderzaku, bez zachowania odległości, czy jest coś nie tak z kursami na prawo jazdy, czy jest inny powód?
21.04.2017 07:43

~ ...
Bezpieczniej to będzie ale na pewno bedą tworzyć sie korki
20.04.2017 06:07

~ lp
20.04.2017 06:06

~ xxx
Co tu komentować ,może jak będą światła to będzie bezpieczniej .
19.04.2017 21:04
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: