Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 29 maja 2017 (10:25)

Biegowe święto w Dolsku

fot. Bartosz Górka
fot. Bartosz Górka
20 maja odbyła się 4. Dolska Dycha i tradycyjny 23. Memoriał Michała Styczyńskiego. Czwartą edycję biegu na 10 kilometrów wygrali Polacy ? Krzysztof Szymanowski i Agnieszka Jerzyk. W Dolsku wystartowało w sumie blisko pół tysiąca biegaczy.
Już od 23 lat w Dolsku odbywa się memoriał poświęcony pamięci wybitnego pedagoga i wuefisty Michała Stryczyńskiego. Na pomysł organizacji biegu ulicami Dolska w 1995 roku wpadli Dariusz Grzegorczyk i Wojciech Dudziński. Ten ostatni jest obecnym dyrektorem szkoły podstawowej w Dolsku.

Tegoroczny memoriał składał się z sześciu biegów w 14 kategoriach wiekowych. Biegali przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, a także osoby dorosłe. Na małych biegaczy oprócz sportowej rywalizacji czekała dobra zabawa. Na boisku szkoły podstawowej organizatorzy przygotowali gry, zabawy i małą gastronomię, a Rada Rodziców zapewniła słodki poczęstunek. W biegach Memoriałowych uczestniczyło w sumie 306 zawodników, w tym sześcioro w kategorii Nordic Walking.

W tegorocznym biegu na 10 kilometrów, czyli w Dolskiej Dysze wystartowało zaledwie 145 osób, w tym 28 mieszkańców Dolska oraz wielu biegaczy ze Śremu i okolicy. Mimo, że frekwencja z roku na rok spada, to impreza zapisała się do tych udanych. Pokonanie Dolskiej Dychy wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Trasa biegu, podobnie jak w poprzednich latach wiodła ulicami Dolska, później zawodnicy kierowali się w stronę Lubiatówka, Lubiatowa i Kotowa. Choć to tylko Dycha, to wymaga od biegaczy dobrego przygotowania. Ukształtowanie okolicy charakteryzuje się dużymi wzniesieniami i właśnie ten czynnik znacząco wpływa na poziom trudności biegu.

Pierwszy do mety dobiegł Krzysztof Szymanowski z Kościana z czasem 34 minut i 4 sekund. Drugie miejsce zajął Dmytro Musiatchenko z Charkowa, który dobiegł do mety 3 sekundy później. Na ostatnim stopniu podium stanął Jacek Dziechciowski ze Śremu z czasem 34 minut i 18 sekund. W kategorii kobiet triumfowała Agnieszka Jerzyk z Leszna, która z czasem 36 minut i 18 sekund dobiegła do mety jako czwarta. Druga była Alena Serdiuk z Harkowa z czasem gorszym o zaledwie dwie sekundy. Trzeba była kolejna obywatelka Ukrainy Swietłana Olijnyk Winnica z czasem 36 minut i 55 sekund. Zawodnicy zgarnęli nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 600, 400 i 200 złotych. Organizatorzy nagrodzili również najlepszych mieszkańców gminy Dolsk. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Burdajewicz, druga była Agata Grzelka a trzeba Katarzyna Nowacka. W klasyfikacji mężczyzna najlepszy był Waldemar Konieczny, drugie miejsce zajął Tomasz Frąckowiak, a trzecie Bohdan Nowak.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: