Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 29 maja 2017 (10:30)

Sukces uczniów ZSP. Reprezentanci Śremu zdobyli drugie miejsce w turnieju motoryzacyjnym

fot. Zespół Szkół Politechnicznych w Śremie
fot. Zespół Szkół Politechnicznych w Śremie
Drużyna Zespołu Szkół Politechnicznych reprezentująca powiat śremski została wicemistrzem w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Zmagania uczniów wielkopolskich szkół odbyły się w czwartek w Koninie.
Piąty raz z rzędu drużyna Zespołu Szkół Politechnicznych wygrała etap powiatowy i reprezentowała powiat śremski na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Eliminacje zorganizowane przez śremską policję, odbyły się 10 maja w Zespole Szkół Ekonomicznych. Z kolei w czwartek, 25 maja w Koninie odbył się finał wojewódzki. Reprezenująca powiat śremski drużyna zajęła drugie miejsce, zdobywając wicemistrzostwo województwa.

W drugim etapie konkursu wystartowały zespoły reprezentujące 22 powiaty. Poza satysfakcją, uczniowie śremskiej szkoły przywieźli dyplom, puchar oraz wartościowe nagrody. Taki wynik nie jest dziełem przypadku - uczniowie przygotowywali się solidnie, ćwicząc poszczególne konkurencje. W Koninie Mikołaj Banaszak, Tomasz Banaszak i Jakub Golak musieli wykazać się wszechstronną wiedzą i umiejętnościami. Wśród zadań przygotowanych dla uczestników był test wiedzy z historii motoryzacji i przepisów ruchu drogowego, praktyczne udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, budowa i obsługa pojazdów oraz jazda sprawnościowa skuterem i samochodem.

Turniej odbył się pod honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. 
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Miejscowy
Brawo Panowie! :)
30.05.2017 00:22
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: