Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 29 maja 2017 (12:26)

Starosta i zarząd z absolutorium

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
Zarząd Powiat Śremskiego, w tym starosta Zenon Jahns, otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Uchwałę w tej sprawie i dokument zatwierdzający sprawozdanie finansowe za 2016 rok, radni rozpatrywali podczas piątkowej sesji. Za absolutorium głosowano jednomyślnie.
Dochody wyższe od planowanych o blisko 800 tysięcy złotych i wydatki niższe o niespełna 4 miliony złotych. Co więcej, budżet powiatu śremskiego za 2016 rok zamknął się deficytem na poziomie 447 tysięcy złotych, z planowanych 5 milionów. Podczas piątkowej sesji, kolejny rok z rzędu rada powiatu jednogłośnie udzieliła zarządowi absolutorium.
 
- Dla mnie to była przyjemność, że mogę pracować w takiej obsadzie, z tymi radnymi zasiadającymi obecnie w radzie. Mogę skupić się na pracy, jest konstruktywna współpraca i dlatego życzyłbym każdemu staroście, aby w następnych kadencjach miał taki spokój i mógł sobie czas głównie poświęcać na pracę - mówił starosta Zenon Jahns. W podobnym tonie wypowiada się opozycyjny radny z PiS Robert Piątek. - Współpraca z Panem starostą układa się bardzo dobrze. Pan starosta wsłuchuje się w głos opozycji. Staramy się być opozycją konstruktywną - mówił radny.
 
Wśród najwiękzych sukcesów ubiegło roku, starosta wymienia powstałe w śremskim szpitalu Warsztaty Terapi Zajęciowej. Jak mówił, żaden starosta do tej pory nie zdołał uruchomić tak bardzo potrzebnego ośrodka. Włodarz powiatu wspomniał też o remontach dróg i szpitala. Każdego roku nową nawierzchnię zyskuje około 50 kilometrów tras powiatowych. Z kolei prace remontowe w szpitalu dobiegły końca, a przed starostą pozostało poważne zadanie - spłata wielomilionowego zadłużenia SP ZOZ Szpital w Śremie w likwidacji.
 
W 2016 roku powiat śremski wydał blisko 64 miliony złotych. Obecne zadłużenie jednostki wynosi 11,5 mln i sukcesynie spada.  
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: