Wracamy wkrótce...

Wtorek, 30 maja 2017 (14:59)

Ruszyła liga spławikowa

20 maja rozpoczęły się zmagania wędkarzy w ramach otwartej liga spławikowej. Pierwsza tura została rozegrana na stawach w Manieczkach, a wzięło w niej udział 41 zawodników. Organizatorami ligi są koła Polskiego Związku Wędkarskiego ze Śremu, Manieczek i Brodnicy.
Otwarta Liga Spławikowa składa się z cyklu czterech jednoturowych zawodów wędkarskich. Pierwszy z nich odbył się 20 maja na stawach w Manieczkach w gminie Brodnica. W zmaganiach wzięło udział 41 wędkarzy. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Janusz Ostrowski, który złowił ponad 5 kilogramów ryb. Drugi z wynikiem ponad 3,5 kilo był Krzysztof Waligóra. Trzecią lokatę zajął Sylwester Wilczyński, który złowił niespełna 3,5 kilograma.

W całym cyklu zawodów zlicza się sumę uzyskanych punktów we wszystkich turach, niższy wynik decyduje o wyższej pozycji w klasyfikacji. Przy jednakowej sumie zdobytych punktów, brana pod uwagę będzie waga łączna złowionych ryb, a jeśli i ona jest równa to wyższe miejsce uzyskane w którejkolwiek turze zawodów. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdym cyklu otrzymają puchary. Kolejne edycje ligi zostaną rozegrane na Warcie w Tworzykowie, na Łowisku Zbęchy lub Lubiatowo oraz na Warcie w Sowińcu.