Wracamy wkrótce...

Środa, 21 czerwca 2017 (18:20), aktualizacja: 21.06.2017 (18:22)

Drezyną po nieczynnej linii kolejowej

fot. Damian Ratajczak
fot. Damian Ratajczak
W niedzielę przed nieczynnym dworcem kolejowym w Wieszczyczynie zebrała się grupa ludzi. Dziesięć drużyn rywalizowało w wyścigach drezyn w ramach XII Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Wyścigach Drezyn Ręcznych
Organizowana od wielu lat drezynowa impreza w Wieszczyczynie nie jest zbyt nagłośniona, lecz mimo to corocznie cieszy się popularnością wśród okolicznych mieszkańców. W tym roku zawody zorganizowano w niedzielę, 18 czerwca.

Od godziny 14:00 przed budynkiem dawnego dworca kolejowego w Wieszczyczynie odbywały się zapisy. W sumie do rywalizacji zgłosiło się dziesięć drużyn - osiem zespołów męskich i dwa żeńskie. O godzinie 15 rozpoczęły się zmagania, a każda z drużyn miała do pokonania odcinek około 200 metrów.

Wśród pań drużyna Dziewczyny Wieszczyczyn pokonała Dolskie Różyczki i zajęła pierwszy stopień podium, natomiast pośród panów najlepsi okazali się reprezentaci zespołu Herkules Konary. Druga lokata przypadła w udziale drużynie Kwintali, natomiast na trzecim stopniu podium uplasowali się Szybcy i Wściekli. 

Tegoroczne zawody w Wieszczyczynie stanowiły część cyklu XII Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Wyścigach Drezyn Ręcznych organizowanych przez Międzygminny Związek Turystyczny Gościnna Wielkopolska. Kolejne zmagania odbędą się już w najbliższą niedzielę w Krobi.

Jeśli warunki na to pozwolą, drezyny ponownie pojawią się w Wieszczyczynie prawdopodobnie za rok. Warto jednak nadmienić, że nieczynna od wielu lat linia kolejowa Śrem - Mieszków znajduje się w likwidacji i jakie będą jej dalsze losy nie wiadomo.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: