Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 26 czerwca 2017 (16:02), aktualizacja: 29.06.2017 (09:26)

Dni Ziemi Dolskiej - Wianki 2017

Wianki 2017 w Dolsku / fot. Bartosz Górka
Wianki 2017 w Dolsku / fot. Bartosz Górka
W weekend 24 - 25.06.2017 odbyły się Wianki 2017, czyli wielkie święto miasta i gminy Dolsk. Imprezę rozpoczęły zmagania sportowe na orliku oraz stadionie piłkarskim. Od godziny 18:00 na plaży miejskiej mieszkańcy mogli wspólnie spędzić czas.
W miniony weekend 24 i 25 czerwca odbywało się wielkie święto miasta i gminy Dolsk. Imprezę rozpoczęły zmagania sportowe na orliku oraz na stadionie piłkarskim. Jednak największym zainteresowaniem jak co roku cieszyła się impreza wiankowa na plaży miejskiej. Tam, już od godziny 17:00 mieszkańcy jednego z najmniejszych miast w Polsce mogli wspólnie spędzić czas. Na plaży zarówno na najmłodszych, jak i dorosłych, czekało wiele atrakcji. Były gry i zabawy, zjeżdżalnie, trampoliny i zabawy nad wodą. Z kolei na scenie, jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie dolskich placówek oświatowych. Na plaży pojawili się też członkowie Koła Śpiewaczego „Lutnia”, Iwona Jurga, grupa Mimika i Fit Dance Show z Borku Wielkopolskiego. Wieczorem, tuż przed ogłoszeniem wyniku w tradycyjnym konkursie wiankowym, imprezę oficjalnie otworzył włodarz miasta Henryk Litka.
 
W konkursie na najładniejszy wianek wpłynęło 25 prac przygotowanych przez mieszkańców gminy. W ocenie jurorów, najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie Joanna Strzelczyk. Główną nagrodą był telewizor, ale nagrody otrzymało też pięć kolejnych osób. Nagrodzone wianki można oglądać w dolskiej bibliotece publicznej. Podasz imprezy, ogłoszono również wyniki konkursu wędkarskiego. Wśród seniorów najwięcej ryb złowił Sławomir Szczęsny, z kolei wśród juniorów Wiktor Dudziak. Po wręczeniach nagród przyszedł czas na występy gwiazd wieczoru. Pierwszym wykonawcą, który rozgrzał publiczność podczas maratonu disco polo była grupa Jumper. Założycielem formacji jest Mariusz Jumper, który od samego początku jest kompozytorem, wokalistą oraz autorem tekstów większości utworów jakie wykonuje. Zespół ruszył na początku roku 2014. Kolejnym artystą, który wystąpił w Dolsku był Danielo, a na zakończenie wieczoru, publiczność do wspólnej zabawy zaprosiła Etna. Wokalistka wykonała utwory nie tylko ze swojego repretuaru, ale również przeboje disco polo m.in. króla gatunku Zenona Martyniuka. Wieczór koncertowy zakończył pokaz sztucznych ogni. 
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: