Strona główna nawigacja Wiadomości nawigacja Być czy nie być... w eTwinningu

Poniedziałek, 17 lipca 2017 (10:03), aktualizacja: 17.07.2017 (10:19)

Być czy nie być... w eTwinningu

KCEK Śrem
KCEK Śrem
W minionym roku szkolnym Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie nawiązał współpracę międzynarodową za pośrednictwem edukacyjnego programu Unii Europejskiej eTwinning. Jej efektem był udział klasy 1A KALO w projekcie ?Być czy nie być?.
Znajomość języków obcych jest w dzisiejszym świecie nieodzowna. Wielu filologów zachodzi  w głowę, jak wychować małych poliglotów, a przy tym uczynić swoje lekcje ciekawszymi i atrakcyjniejszymi w oczach uczniów. I tu z pomocą przychodzi im eTwinning i projekty międzynarodowe. O zaletach tej innowacyjnej metody nauczania przekonała się klasa 1A KALO, która wraz z uczniami z Chorwacji, Macedonii, Polski i Holandii uczestniczyła w niemieckojęzycznym projekcie poświęconym czasownikowi „sein”, czyli być.

Projekt „Być czy nie być” miał na celu rozwój kompetencji językowych, poszerzenie zakresu słownictwa i poznanie narzędzi internetowych, które mogą być pomocne w nauce języka obcego. Szkolnym koordynatorom projektu zależało również na tym, żeby uczniowie przezwyciężyli bariery językowe i poznali swoich równolatków z innych krajów uczących się języka niemieckiego. W trakcie realizacji projektu uczestnicy musieli wykonać wiele zadań: w kreatywny sposób przedstawić odmianę czasownika „sein”, stworzyć komiks, listę słów i nakręcić film. Swoje działania uwieczniali przy pomocy aparatu i opisywali na blogu projektu. Rezultatem ich pracy były plakaty, wystawa prac na TwinSpace, Padlet z przykładowymi zdaniami i listy poznanych słów na aplikacji Quizlet.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie rozwinęli się na wielu płaszczyznach. Poza umiejętnościami czysto językowymi położyliśmy nacisk na rozwój umiejętności aktorskich, plastycznych i informatycznych. Uczniowie ćwiczyli wystąpienia publiczne, pokonywali lęk przed publicznością i mówieniem w obcym języku. Ich zaangażowanie zadecydowało o sukcesie projektu.

Kinga Żelazowska

TAGI: KCEK, szkoła, projekt edukacyjny, eTwinning
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: