Strona główna nawigacja Wiadomości nawigacja Być czy nie być... w eTwinningu

Poniedziałek, 17 lipca 2017 (10:03), aktualizacja: 17.07.2017 (10:19)

Być czy nie być... w eTwinningu

KCEK Śrem
KCEK Śrem
W minionym roku szkolnym Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie nawiązał współpracę międzynarodową za pośrednictwem edukacyjnego programu Unii Europejskiej eTwinning. Jej efektem był udział klasy 1A KALO w projekcie ?Być czy nie być?.
Znajomość języków obcych jest w dzisiejszym świecie nieodzowna. Wielu filologów zachodzi  w głowę, jak wychować małych poliglotów, a przy tym uczynić swoje lekcje ciekawszymi i atrakcyjniejszymi w oczach uczniów. I tu z pomocą przychodzi im eTwinning i projekty międzynarodowe. O zaletach tej innowacyjnej metody nauczania przekonała się klasa 1A KALO, która wraz z uczniami z Chorwacji, Macedonii, Polski i Holandii uczestniczyła w niemieckojęzycznym projekcie poświęconym czasownikowi „sein”, czyli być.

Projekt „Być czy nie być” miał na celu rozwój kompetencji językowych, poszerzenie zakresu słownictwa i poznanie narzędzi internetowych, które mogą być pomocne w nauce języka obcego. Szkolnym koordynatorom projektu zależało również na tym, żeby uczniowie przezwyciężyli bariery językowe i poznali swoich równolatków z innych krajów uczących się języka niemieckiego. W trakcie realizacji projektu uczestnicy musieli wykonać wiele zadań: w kreatywny sposób przedstawić odmianę czasownika „sein”, stworzyć komiks, listę słów i nakręcić film. Swoje działania uwieczniali przy pomocy aparatu i opisywali na blogu projektu. Rezultatem ich pracy były plakaty, wystawa prac na TwinSpace, Padlet z przykładowymi zdaniami i listy poznanych słów na aplikacji Quizlet.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie rozwinęli się na wielu płaszczyznach. Poza umiejętnościami czysto językowymi położyliśmy nacisk na rozwój umiejętności aktorskich, plastycznych i informatycznych. Uczniowie ćwiczyli wystąpienia publiczne, pokonywali lęk przed publicznością i mówieniem w obcym języku. Ich zaangażowanie zadecydowało o sukcesie projektu.

Kinga Żelazowska

TAGI: KCEK, szkoła, projekt edukacyjny, eTwinning
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ emilia
Dziękuję za wspaniałą współpracę, która mogła mieć miejsce dzięki udziałowi w programie ERASMUS + !!! Pozdrawiam ze Śląska
04.11.2017 19:52
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: