Strona główna nawigacja Wiadomości nawigacja Poranny pożar na terenie zakładu samochodowego

Poniedziałek, 17 lipca 2017 (10:13), aktualizacja: 17.07.2017 (10:19)

Poranny pożar na terenie zakładu samochodowego

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały w poniedziałkowy poranek na terenie jednego z zakładów samochodowych w Śremie. Doszło tam do pożaru w kotłowni. Choć sytuacja początkowo wydawała się groźna, strażacy szybko ugasili płomienie.
Dyżurny Państwowej Straży Pożarnej przyjął zgłoszenie o pożarze kotłowni na terenie zakładu samchodowego przy ul. Gostyńskiej dokładnie o godzinie 8:00. Jak wynikało z przekazanej przez osobę zgłaszającą informacji - pożar objął kotłownie i rozwinął się już na tyle, że widać ogień. Do akcji wyruszyły trzy zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Śremu oraz jeden zastęp OSP z Pyszącej.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że płoną papiery i inne łatwopalne elementy, które znajdowały się w kotłowni. Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych natychmiast przystąpili do gaszenia płomieni przy pomocy prądu piany gaśniczej. Sytuację udało się opanować już po kilku minutach, a ogień nie wywołał zbyt dużych strat. Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia zostały oddymione, a akcję zakończono po 40 minutach.
TAGI: pożar, straż pożarna, ogień, Śrem
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: